Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś antynataliści, których poglądy nie wynikają z depresji i nienawiści do samego siebie/swoich rodziców za to, że wydali ich na świat? Ja ogólnie zgadzam się z całą tą filozofią, ale jak tak czytam wpisy pod tagiem, to 90% z was potrzebuje psychiatry i to na cito
#antynatalizm
  • 63
  • Odpowiedz
@thexDguy: ok, ale czy widzisz w końcu ze wyciągasz wniosek na podstawie czegoś tylko dlatego ze nie jest powszechne?? Czy ty widzisz absutdy jakie popelniasz? Czy jeszcze nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marylarodowicz: ja nie chce mieć dzieci bo wychowałem mlodsze rodzeństwo i wiem ze moje wlasne dzieci by mnie zniszczyły psychicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marylarodowicz: ja potrzebuję psychiatry, ale antynatalistą byłem zanim zacząłem mieć problemy ze sobą. Po prostu nie chciałem, by ktoś cierpiał, a że teraz samemu cierpię to dla mnie jest to dodatkowy argument
  • Odpowiedz
wszyscy ludzie na ziemii mogliby jutro obudzić się antynatalistami, a i tak byłby to niezmiernie głupi pomysł


@thexDguy: rownie dobrze moge powiedziec ze masz gupi ryj, nie sprawia to ze faktycznie twoja twarz jest glupia.

Moze podasz w koncu jakis merytoryczny argument na cokolwiek?
  • Odpowiedz
@marylarodowicz: nie wiem czy można mnie określić antynatalistą, samemu dzieci nie chcę mieć bo według mnie i tak już za dużo ludzi jest na tym świecie, jeżeli najdzie mnie na posiadanie dziecka to pewnie będę próbował adoptować no i w planach mam wazektomię. Moje przekonanie wynika głównie z tego, że im więcej ludzi tym bardziej niszczymy ekosystem, po części też z tego jak byłem traktowany przez rodziców jako dziecko i nie
  • Odpowiedz
@thexDguy:

chcesz zabronić innym posiadania dzieci?


"Posiadać" można, jeśli adoptujesz już istniejące.

I nie nazywaj tego pod żadnym pozorem posiadaniem, bo ani rozmnożenie się, ani adopcja nie czynią ludzi twoją własnością.

W antynatalizmie chodzi o niepłodzenie dzieci (ludzi).

Płodzenie ludzi oznacza bowiem ich cierpienie i śmierć.

Biorąc pod uwagę to, że płodzenie jest praktycznie równoznaczne z morderstwem, to tak - powinno być w sumie zabronione. Skoro nie zgadzamy się na manipulowanie
  • Odpowiedz
@Defined:

Antynatalizm jest głupią utopijną ideą niemożliwą do realizacji


Antynatalizm jest najpiękniejszym i najefektywniejszym stanowiskiem filozoficznym jak najbardziej możliwym do przyjęcia przez każdego.

zakłada, że wszyscy ludzie zrezygnują z rozmnażania, czyli podstawowego instynktu w który został obdarzony każdy żywy organizm


Rozmnażanie się nie jest instynktem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HAL__9000: to był skrót myślowy, chodziło o całokształt instynktu przetrwania, rozmnażamy się również w dużej mierze instynktownie. I dalej twierdzę, że założenia antynatalizmu są niemożliwe do realizacji. Ludzie potrafili się rozmnażać nawet w czasie wojny, największe przyrosty naturalne mają państwa bardzo biedne. Tej maszyny nie da się zatrzymać bez użycia siły.
  • Odpowiedz
@Defined: Instynkt "przetrwania" dotyczy samozachowawczości jednostki (nie ludzkości), a rozmnożenie się w żaden sposób nie jest w stanie na nią wpłynąć. To, że ktoś się rozmnoży, nie oznacza, że wpłynie na swoje przetrwanie. W instynkcie tym chodzi o zaniechania (dlatego też nie jest to instynkt z prawdziwego zdarzenia, ale mniejsza z tym). "Przetrwanie" de facto polega na ograniczonym przedłużaniu trwania poprzez unikanie niebezpieczeństw, a nie na samym przetrwaniu (bo niby przetrwaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HAL__9000 Antynatalizm z góry skazany jest na porażkę, powodzenia w utworzeniu ogolnoświatowego ruchu, który cokolwiek w tym temacie zdziała tylko i wyłącznie w sposób "edukowania" ludzi.
  • Odpowiedz