Wpis z mikrobloga

@slepauliczka Trochę przesadzasz. Bycie dobrym jest bardzo opłacalne, tylko trzeba być w odpowiedni sposób dobrym.

Jeżeli wiesz że kogoś nigdy więcej w swoim życiu nie spotkasz, to warto taką osobę scamować.

Jeżeli jednak rozpatrujemy osoby które ciebie otaczają na dłużej, to powinnaś być dobra, dla tych którzy okazali się dla ciebie dobrzy, a być zła, dla tych lt0rzy cię zawiedli.

Wśród naczelnych na wysokim poziomie rozwoju społecznego, właśnie ta taktyka altruizmu jest
@slepauliczka w 100000% się z tobą zgadzam. Jestem synem przedszkolanki, więc matka #!$%@?ła mi do głowy, że trzeba być koniecznie miłym, uczynnym itp. Niestety gdy mam już 33 lata nic tym zachowaniem nie osiągnąłem - tak ok. od 2, 3 lat mam kryzys wartości i ostatecznie stwierdzam, że większość ludzi to cwaniaki i chamy nie mające do takich ludzi jak ja szacunku w zamian za to, że traktuje się ich w porządku.
@slepauliczka: bycie dobrym czlowiekiem jest sprzeczne z myśleniem czy sie to oplaca czy nie.
Jesteś dobrym czlowiekiem - masz w dupie czy ci sie to opłaci bo robisz to bez oczekiwania czegokolwiek w zamian, bezinteresownie.
No wiec jak doszlismy do interesowności - jeżeli robisz coś dla kogos, oczekujesz czegoś w zamian od osób które ci tego nie daja i z gory wiadomo ze nie dadzą to nie jest to bycie dobrym