Wpis z mikrobloga

Hej.
Skończyłem większą część swojej aplikacji, tylko chciałbym teraz napisać panel administratora w którym mógłbym zarządzać danymi z poziomu strony. Piszę w czystym PHP (obiektowo, o tyle dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Jak najbardziej optymalnie ładować widoki dla poszczególnych opcji w menu admina? Na screenie widzicie po lewej menu, po kliknięciu np. "Dodaj użytkownika" chciałbym na środku wyświetlić formularz itp.
Mogę napisać funkcję w mojej klasie która wyłapywałaby np. zmienną get typu "?url=dodaj" i na podstawie tego używałbym "require_once" do wyświetlenia odpowiedniego pliku. Ale przy każdym kliknięciu strona pobiera na nowo cały zasób z serwera. Może istnieje coś bardziej optymalnego? Albo to jest optymalne a ja za mało wierzę w moc serwera, bazy MySQL i kodu PHP. Kurdę, muszę w końcu zasiąść, pouczyć się i zacząć korzystać z jakiegoś frameworka.. Jestem niedzielnym klepaczem kodu także wybaczcie mi.
#informatyka #programowanie #programista15k #pytanie #technologia
Pobierz
źródło: comment_1583006766u4nBtOVwy2xehShEWUwbkY.jpg
  • 11
@KUPUI: Hmmm. To co polecasz aby pisać projekt w takim stylu, aby ktoś inny do niego zajrzał i mniej wiecej wiedział o co chodzi? Wiesz, jestem w stanie napisać dużo rzeczy które faktycznie działają i są to czasami większe projekty ale mam wrażenie, że kod jest tak słaby jakościowo, że gdy tylko zobaczy to osoba która na co dzień pracuje jako programista to po prostu mnie zbeszta.
@KomentarzZbedny: Za duzo gotowcow panuje w kolo i teraz prrogramisci sa leniwi dlatego kazdy ciagnie do frameworkow i composera. Ja ostatnio pokazalem np PP ze taki composer aby wczytac plik musi obsluzyc kod 1.5 MB a ja zrobilem to samo w 150 KB
Owszem ale RAM takim sposobem szybko zapelnisz gdy strona bedzie popularna


@KUPUI: Bullshit. W RAMie to my kesz trzymamy.

Pracuję przy kilku z top najczęściej odwiedzanych portali rozrywkowych w Polsce.
@KomentarzZbedny:

1. Make it work.
2. Make it right.
3. Make it fast (enough).

Jak już Ci „jakoś” działa, to faktycznie czas popracować nad jakością. Frameworki Ci tej jakości nie zapewnią – ale skoro jeszcze żadnego nie „liznąłeś” to znaczy, że jeszcze sporo do nauki przed Tobą. Śmiało, próbuj.

A wydajnością martw się jak będziesz miał faktycznie problem – wtedy na ratunek idzie optymalizacja pojedynczych fragmentów kodu, indeksy na bazie, kesze,
Z tego co sie orientuje to kod PHP trafia wlasnie do RAMu i tam jest przetwarzany - chyba ze ja o czyms nie wiem.


@KUPUI: No i? Potrzeba więcej RAMu to dokupujesz RAMu. Albo dorzucasz warstwy kesza. Ale tak jak mówiłem, RAM jest na tyle tani (i szybki przede wszystkim), że my kesza w RAMie trzymamy.