Wpis z mikrobloga

@majk093: skad info, ze planuja to zrobic w tym roku? Social Credit System dziala juz od dobrych paru lat w calych Chinach, ale zapewne masz na mysli rozszerzenie tego systemu.
@Zhukov dziala w zasadzie od 2014, ale w tym roku stwierdzili, że ma objąć całe Chiny. Przynajmniej z tego co wyczytałem w necie. Masz inne info na ten temat?

Edit. Chodzi mi o pozyskiwanie danych o ludziach żyjących gdzies w skrajnej biedzie których w Chinach podobno jest kilkadziesiąt milionów. Jak ich inwigilować i jak dodać do systemu, skoro w większości to są ludzie widmo. Czy państwo ma na to jakiś sposób?
@majk093: Social Credit System dziala od 2014 roku dla wszystkich osob w Chinach i jak sie dobrze orientuje to bazuje on na paszporcie i/lub na numerze telefonu. Kiedy chcesz cos kupic przez internet to musisz podac swoj numer telefonu, a takze dane do karty bankowej. Te dane sie lacza z cala reszta w systemie. Jak bylem w Chinach i musialem kupic bilet na pociag to innego miasta to musialem isc osobiscie
@Zhukov Rozumiem, ale to działa tylko w przypadku "normalnie żyjących ludzi". Z tego co w internecie znajduję, to w totalnie 3cim swiecie żyje tam bardzo duza liczba ludzi. Mam na mysli brak dostępu do internetu, życie z tego co natura ci da itp. Takich ludzi nie są w stanie sklasyfikowac po karcie bankowej czy numerze telefonu bo oni z tego nie korzystają. Zastanawia mnie wlasnie czy to, że w tym roku ma
@majk093: mozliwe, ze beda wysylac lokalne wladze, aby mogli zarejestrowac ich. Dobre pytanie szczerze mowiac odnosnie tych glebokich prowincji. Raczej osoba, ktora zyje w Chinach na codzien moglaby odpowiedziec na to.