Wpis z mikrobloga

W mediach mówią, że 25% uczniów nie może uczestniczyć w e-lekcjach, ponieważ nie mają komputera, albo internetu.
Przez ostatnie 4 lata każdy bombelek dostał ok. 24 tys zł+ co roku dodatkowe 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego.
Na co oni to wszystko wydali skoro nie mają nawet jakiegoś laptopa lenovo za 1000 zł i jakiegoś taniego internetu na kartę?!
#koronawirus #szkola
  • 151
@klush: Ja, żeby móc pracować w szkole i wypełniać obowiązki służbowe, musiałam sobie kupić nowego lapka. Noszę (czy też nosiłam) go do pracy codziennie, bo w szkole komputerów służbowych brak. Do tego musiałam kupić przejściówkę, bo rzutnik w klasie jest, ale z kablem VGA. Drukarkę też musiałam kupić, żeby móc drukować sprawdziany. Więc nieporadność rodziców, którzy przy 500+ w 2020 roku nie potrafią kupić dziecku kompa, mnie rozbraja. Już pal licho
@juma777: W sensie gniazdek nie mają, albo miejsca w domu na przebywanie z laptopem? Jak nie jesteś w stanie odłożyć jednego pięcetplusa na najprostszego laptopa to naprawdę nie wiem jakie to usprawiedliwienie. Żyjemy w czasach gdzie elektronika jest tak tania, że nie ma powodów dla których nie można dziecku kupić laptopa przy egzystencjalnym minimum zdolności operowania pieniędzmi
Pobierz Wap30 - @juma777: W sensie gniazdek nie mają, albo miejsca w domu na przebywanie z la...
źródło: comment_1585081350GDR8NfYCmkH8wXdT4n83av.jpg
@dziki_bulbazaur: @juma777: nie chcę generalizować, ale jeśli rodzice mają możliwość zdalnej pracy, to minimalnej nie zarabiają i w takich rodzinach dziecko prawie zawsze ma swój komputer.

poza tym skype'a czy discorda (którego używa się do tej zdalnej nauki) można odpalić na smartfonie. jak ktoś chce, to nie będzie miał problemu, żeby dziecko uczestniczyło w zajęciach zdalnie
@WydajnaJednostkaIndywidualna: jezeli firma chce, zebym pracowal zdalnie, to nie ma znaczenia co ma w domu. ma mi zapewnic sprzet do polaczenia zdalnego. i tak to dziala w kazdej normalnej firmie.


@tomszczyk: i w kazdej normalnej firmie mozesz powiedziec, ze w domu masz lepszy sprzet.

poza tym charakterystyka pracy taka, ze wole miec od siebie dostęp w każdej chwili. nie tylko w trakcie pandemii