Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@To_ja_moze_pozamiatam: z tego co wiem to w szpitalu zmierzyli mu temperaturę i wyszło 39 z groszami, po telefonie do rodziców okazało się, że miał od kilku dni 39 stopni tylko zapomnieli powiedzieć jak karetka przyjechała. Ziomek nie miał 16 a 17 lat.
  • Odpowiedz
@balatka: co za idiotyzm ludzi... Nie dość, ze puścili gościa żeby sobie pojeździł to jeszcze gdy miał gorączkę, a potem jeszcze zatajenie tej informacji. Już sam wypadek nawet gdyby był zdrowy to niepotrzebne obciążenie służby zdrowia i ryzyko zarażenia (bo szpitale to jedno z tych miejsc gdzie najłatwiej się zarazić). Dlatego ludzie powinni zrozumieć, że nawet wycieczka na motocyklu albo rowerze lub niepotrzebne wyjazdy samochodem to głupota.
  • Odpowiedz
@Iudex: Wydaje mi się że każda osoba przyjmowana do szpitala powinna być traktowana jako potencjalne źródło choroby. Do wyboru mamy albo zużycie testu i środków ochrony osobistej vs kwarantanna oddziału i wyłączenie kilku/kilkunastu osób z personelu. Problem jednak jest w tym że ze względu na braki w zaopatrzeniu szpitale nie mogą sobie pozwolić na taką rozrzutność...
  • Odpowiedz
Taka ciekawostka apropo kwarantanny w Pl. Wczoraj moja teściowa musiała na chwilę podjechać do pracy. Na miejscu spotkała współpracownika, którego syn po przyjeździe zza granicy musi odbywać obowiązkową kwarantannę. Oczywiscie mieszkaja razem, a reszta domowników wychodzi sobie jak chce.
  • Odpowiedz