Wpis z mikrobloga

Jeden z fanów na Facebooku wypatrzył wczoraj kolejne złoto ze stajni Acoustic Revive. Nie, to nie jest jajowar, to generator jonów do poprawy brzmienia i obrazu płyt CD i DVD – Acoustic Revive RIO-5II
To cudo napromieniowuje powierzchnię płyty ujemnymi jonami, co redukuje jitter płyty i zniekształcenia. Redukcja jittera jeszcze przed odczytem? Jak widać - da się xD
Cacuszko emituje również promienie podczerwone, które AKTYWUJĄ POWIERZCHNIĘ DYSKU I POPRAWIAJĄ TRANSMISJĘ WIĄZKI LASEROWEJ.

Oni naprawdę tak to reklamują :D

Obróbce należy poddać obie strony płyty, a wtedy

jakość dźwięku i obrazu ulegnie znacznej poprawie [wartość procentowa nie została podana, przyp. Ton Szkalowy]. Poprawi się stosunek S/N i zakres dynamiczny, a wszystkie instrumenty i wokale stają się żywe i świeże.


Producent zaleca stosowanie w parze z demagnetyzerem do płyt CD.
I są ludzie, którzy to słyszą:

Po demagnetyzacji SACD brzmiało po prostu pięknie, intensywnie muzycznie i szczegółowo. Ogrom wspaniałych tekstur. Potem wrzuciłem płytę do Acoustic Revive RIO-5II, a potem z powrotem do odtwarzacza. O MAMUSIU, jest lepiej!! Słychać było więcej wszystkiego, w tym znacznie ulepszone tekstury, słodycz oraz głębokość sceny z przodu/tyłu.


Ale to nie wszystko!
Jeśli po prostu ustawisz i włączysz urządzenie w pokoju odsłuchowym, wydzielane jony oczyszczą powietrze, dzięki czemu FALE AKUSTYCZNE, ALE RÓWNIEŻ OBRAZ, BĘDĄ SIĘ PRZEMIESZCZAŁY BARDZIEJ PŁYNNIE, co oczywiście będzie miało wpływ na poprawę jakości.
xD

Jedyne 4190 zł.

No, to gdzie mogę wpaść na teścik audiofilskiego jonizatora powietrza i sprawdzić, czy mój rechot płynniej się niesie z włączonym jajowarem?
#heheszki #audiovoodoo #tonskladowy
Roszp - Jeden z fanów na Facebooku wypatrzył wczoraj kolejne złoto ze stajni Acoustic...

źródło: comment_1585806972C3HH4PU9cyEsKNHNzCHzEv.jpg

Pobierz
  • 33
@Roszp: heh, jak ktoś nie stosuje to nie wie. Ja mam i powiem tak: scena pełna, miarowa. Dźwięk ciepły, nienachalny, dobrze zbalansowany. Znaczna poprawa w wysokich dzwiękach, są mniej kłujące. Wyczywalne tekstury, poprawiona definicja sceny, szczególnie w najbliższym zakresie. Oczywiście mówię o swoim odtwarzaczu:
Nikczemnik - @Roszp: heh, jak ktoś nie stosuje to nie wie. Ja mam i powiem tak: scena...

źródło: comment_15858112928rJGCRY0dj3vxKGj1vGIZB.jpg

Pobierz
@Roszp:

dla mnie i tak najgorsze jest, jak traktują na równi fale akustyczne z falami elektromagnetycznymi, w tym sensie, że są na tym świecie audiofile, którzy twierdzą, że te fale interferują.

Mózg #!$%@?

Ja z sygnałów zawsze byłem dno - które fale nie interferują i dlaczego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Roszp: gdyby być gościem u takiego audiofila, który chce pochwalić się sprzętem i zacząć wytykać mu, że nie ma jonizatora, że kontakty nie są dedykowane do audio, że na suficie nie wiszą inne magiczne koraliki etc. To jakiej reakcji można się spodziewać? Audiofil powie, że to wszystko #!$%@? nie warte swoich pieniędzy i tylko te jego gadżety mają sens, czy że podkuli ogon i powie, że jednak jego studio odsłuchowe jest