Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawiam się, co z tym zrobić. Trzymam to na koncie oszczędnościowym i staram się dopłacać po 200-500 miesięcznie, ale boję się, że jak państwo będzie bankrutować za 3 miesiące, to mi to zabiorą.

Przecież tak było w Grecji, nie?

U nas niby jest ta gwarancja ustawowa do 100 tys. euro, ale przecież wystarczy zmienić ustawę, nie? Da się zrobić w jeden dzień.

Co zrobić zatem?

Czy dobrze myślę, że lepiej to teraz wyjąć i trzymać cash?

#finanse #ekonomia #pieniadze #zarobki #panstwo #prawo
chud - Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawia...

źródło: comment_1586247896J4UbsN3B3lmHijMEQmOHhT.jpg

Pobierz
  • 134
@chud No i co zrobiłeś z tym hajsem?

W sumie zawołam kilka osób, będziecie mogli zobaczyć ile byście zarobili gdybyście sami zainwestowali w to co proponowaliście @chud :
@mars10 @ch00dybcn
Bitcoin: 28684zł -> 160337zł (+459%)
@Swierszczoo
Akcje Royal Caribbean: 40USD -> 86USD (+115%)
@mike-mo @przepraszamczytenloginjestwolny @Medyc @Mroczny_Pasterz_bis @Cineczeq @Uwe300
Euro kurs: 4,55 -> 4,52 (-0,7%)
Dolar kurs: 4,16 -> 3,7 (-11%)
Frank Szwajcarski kurs: 4,31 -> 4,12 (4,4%)
@szczyp1orek @jakuba94
Złoto USD/oz:
@SentineI: Nie spinam, porownanie zrobiłem do dnia wczorajszego i dlatego wyszło ze CDR to był slaby pomysł. W przypadku sprzedazy we wrzesniu to akurat byłaby jedna z lepszych inwestycji i jesli tak zrobiłeś to gratulacje.

@Uwe300 W sumie to jestem zaskoczony ze trzymanie hajsu w euro/dolarach wypadło tak słabo. Jak będę pamiętał zawołam za rok i zobaczymy czy Nowy Ład bardzo wpłynie na kursy walut. Podejrzewam że za rok ten pomysł
@MagicznyCzarodziej: Generalnie człowiek mądry po fakcie, był szczyt pandemii waluty na górce. Ryzyko było niewielkie a straty bez tragedii ;) cały czas jestem pod wrażeniem btc i ciagle czekam aż to jebnie, tak samo jak nieruchomości... ciekawe kto będzie wynajmował po nowym ladzie.
Mysliscie, ze podobna sumke co autor warto trzymac na lokacie, czy na rorze? W razie dostepu do konta przez zlodziei na lokate chyba trudniej sie dostac?