Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawiam się, co z tym zrobić. Trzymam to na koncie oszczędnościowym i staram się dopłacać po 200-500 miesięcznie, ale boję się, że jak państwo będzie bankrutować za 3 miesiące, to mi to zabiorą.

Przecież tak było w Grecji, nie?

U nas niby jest ta gwarancja ustawowa do 100 tys. euro, ale przecież wystarczy zmienić ustawę, nie? Da się zrobić w jeden dzień.

Co zrobić zatem?

Czy dobrze myślę, że lepiej to teraz wyjąć i trzymać cash?

#finanse #ekonomia #pieniadze #zarobki #panstwo #prawo
chud - Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawia...

źródło: comment_1586247896J4UbsN3B3lmHijMEQmOHhT.jpg

Pobierz
  • 134
@chud: Ja nie mam dużych oszczędności, jakies 5k ale myslalem żeby zrobić to samo. Najwyżej jak będzie się coś działo to możesz chodzić i wyciągać po 5k z bankomatu dziennie i sobie odkładać
@chud: Ja powoli wybieram oszczędności z banku, wole mieć schowaną gotówkę. UK here. W tych niepewnych czasach przestałem ufać któremukolwiek z rządów w tym i bankom.
@chud: sam się nad tym zastanawiam. Na nieszczęście teraz ciężko, bo banki pozamykane, a maszynom nie ufam w takim stopniu gdy chodzi o duże pieniądze :/
@chud: nie ma dobrej odpowiedzi, nawet dolar może #!$%@? ale na pewno później niż zrobi to złoty, wiec póki nie ma obostrzeń z wymiana na obce waluty to ja bym wymienił jakieś 50% na dolara i trzymał w gotowce. Minus ze odetniemy kasę od historii ale lepsze to niż np. grabież 10% depozytów po jakie sięgnie państwo.
@chud Zapraszam na mój profil poruszałem podobne wątki kilkukrotnie. Trzymanie pieniędzy w bankach przy obecnej sytuacji(niskie oprocentowanie depozytów, wysoka inflacja) mija się z celem. System bankowy nie jest tak stabilny jak się nam wydaje a BFG to iluzja. Oszczędności warto zdywersyfikować, podzielić je na pieniądze krótkie i długie i podjąć odpowiednią strategie. Są o wiele ciekawsze miejsca lokowania środków- bezpieczne fundusze także zagraniczne. Na ten moment fundusze obligacyjne których ryzyko jest znikome