Wpis z mikrobloga

@cardiv ochroniarz to zwykły człowiek, pracownik marketu
nie pełni służby publicznej ( wiesz o co chodzi policjant, straż miejska, straż graniczna itd) więc nie musisz mu okazywać swojego dowodu
@Mescuda to w takim razie wtedy gdy mają wchodzić ludzis 65+ to neich wchodzą wszyscy, bo przecież ochroniarz nie ma prawa sprawdzić ile kto ma lat. Jak dla mnie to jest normalne jak ktoś nie chce pokazać daty urodzenia to nie powinien być wpuszczony
@Y3ndras @cardiv nie jestem autorytetem - nie wiem wszystkiego, ale wiem że normalnie ochroniarz nie może cie wylegitymować, znaczy może ale ty masz prawo odmówić, więc on wtedy jedyne co może zrobić to wezwać - policję
tylko właśnie jakie to złamanie prawa, jaki to paragraf - że ty nie masz 65 lat bo obecnie PIS robi dobrze starym babom i robi przywileje w czasie kwarantanny
ktoś musi się obeznany z prawem wypowiedzieć
@Mescuda: z tym że nie ma prawa wylegitymować to racja, chodzi mi bardziej o to że jak ty mu się nie dasz wylegitymować w sensie pokazać na dowodzie daty urodzenia to jedynie co on może zrobić to powiedzieć że cię nie wpuści do sklepu bo nie masz 65 lat.