Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
@zjembigos: nowe rozporządzenie w tej kwestii nie zmieniło nic. Aktualnie wyłożone zostało do 19 kwietnia. Najlepiej sobie wydrukować lub przygotować nr artykułu do podparcia. Chociaż tak czy inaczej jest to niekonstytucyjne ale jak wcześniej pisałem sprawy są kierowane do sądów administracyjnych, które ogólnie mają konstytucję w dupie.
  • Odpowiedz
Nic nie płać, odwołuj się do sądu, napisz im, że przemieszczałeś się w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych


@pawelk89: wiesz w ogóle czym jest kara administracyjna z Sanepidu i jakie są tryby odwoławcze? Jeśli nie, to nie mąć ludziom w głowach swoimi mądrościami. Do jakiego, #!$%@?, sądu? O czym Ty piszesz?
  • Odpowiedz
@drivent: Nie jestem żadnym ekspertem. Moim zdaniem pożyczka z banku i płacenie zanim do sprawy włączy się komornik i doliczy swoja stawkę co pewnie podwoi kwotę do zapłacenia.
  • Odpowiedz
Przyklady. Na razie to czytalem jedynie o spacerach, bieganiu, jezdzie na rowerze czy kufa pojsciu do sklepu po piwo by leczyc kaca, bo 'zadna wladza nie zabroni mi chodzic xDD


@stormkiss: nikt normalny nie bedzie siedzial miesiac w bloku. trzeba wyjsc pobiegać.
nawet na stronie rzadowej pisza, ze aktywnosc fizyczna jest ok
  • Odpowiedz
@ddika: czy na tej podstawie nie można by złożyć pozwu zbiorowego wobec skarbu państwa za niezgodne z przepisami ograniczenie wolności? Już więcej można robić na dozorze elektronicznym.

Może znajdzie się jakiś mirkoprawnik?
  • Odpowiedz
jprdl... po cholerę ma płacić? ja bym wybrał całą kasę, napisał im że nie ma żadnych podstaw prawnych do tej kary i od razu złożył do sądu powództwo cywilne przeciw policjantowi który Ci to wypisał i przeciw temu który to wysłał z sanepidu o straty moralne


@Ponczo88: ale wiesz, że jesteś debilem i tylko drugi debil zastosowałby twoje porady xd
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cecyl: wiesz może, czy tak samo to wygląda w normalnych krajach? Bo dla mnie to nie jest normalne, że policyjny pies (od kilku dni nie mam już szacunku dla żadnego milicjanta, wcześniej jakiś tam miałem) ma do mnie głupi problem i postanowi mi dowalić, a ja nie mam jak się bronić inaczej niż "zapłać i potem idź do sądu". Przecież to jest chore

@bubub:
Mireczku, ja jestem z pokolenia JP.
  • Odpowiedz
@drivent: Wiem, ze nie powinna. Pytam z ciekawosci, czy #!$%@? ci mandat bo cwaniakowales, czy probowales zagadac cos typu „Panie ja tylko na chwilke wyszedlem, juz wracam do domu”
  • Odpowiedz
aha, czyli to twoje wymysli i pierdzelenie bez podstawy xDDD. Nadal czekam na przyklady ludzi, ktorzy dostali mandat za to, ze poszli do sklepu kupic rzeczy potrzebne do codziennego zycia, by kupic rzecz do naprawy czegos bez czego trudno zyc albo dlatego, ze poszli do pracy.


@stormkiss: Nie mam potrzeby podawać przykładu niesłusznie otrzymanego mandatu bo jesteś ignorantem, a i tak byś wiedział lepiej co się stało i jak było. I
  • Odpowiedz