Wpis z mikrobloga

Było to dawno temu, nie pamiętam kiedy dokładnie. Byłam wtedy jeszcze małą dziewczynką chociaż wszystko pamiętam jakby to było wczoraj. Chodziłam do 1 klasy podstawówki kiedy pewnego dnia po powrocie ze szkoły do domu zamiast mojej mamy drzwi otworzył mi ktoś inny.
Był to starszy pan z długą siwą brodą w okularach. W lewej ręce trzymał starą drewnianą laskę a w prawej klamkę. Włosy stanęły mi dęba, byłam w szoku bo nie spodziewalam się nikogo innego poza moją mamą.
-Kim pan jest??
-Nie bój się mnie dziewczynko. Jestem starym mędrcem z przyszłości. Czy wiesz że Tomasz Hajto potrąci potrąci staruszkę na pasach i nie poniesie za to żadnych konsekwencji?
Stanęłam jak wryta. Byłam zszokowana i zdruzgotana. Nie z powodu tego co dowiedziałam się o Tomku Haiti, lecz dlatego, że drzwi nie otworzyła mi jak codzień moja mama tylko jakiś emeryt rencista który zamiast spytać jak było w szkole i podgrzać obiad nawijał mi makaron na uszy na temat Tomasza Hajto.
-Spytam po raz drugi a zarazem ostatni. Kim Pan do licha jest?
-Jestem starym mędrcem z przyszłości, ale z przeszłością. Porwałem Twoją mamę a teraz mam zlecenie na Ciebie.
Gdy dotarło do mnie co mówi ten szpakowaty luj na pierwszy rzut oka wyglądający jak menel spod sklepu, zrozumiałam, że muszę mieć się na baczności i działać szybko. Zanim zdążył złapać oddech i wypowiedzieć kolejne zdanie kopnelam go w jaja a następnie poprawiłam z byka w splot aż stary mędrzec zaczął się dusić. Wykorzystałam sytuację złapałam go za szyję i spytałam :
- Gdzie jest moja mama?!
Starzec odklepał, dał mi do zrozumienia, że się poddaje. Resztkami tchu odpowiedział :
- Poddaję się moja droga wygrałaś. Dobro zawsze zwycięża nad złem i tym razem nie będzie inaczej. Twoja mama jest związana i zakneblowana przeze mnie w szafie. Uwolnij ją jesli chcesz ale proszę nie dzwoń na policję Ja już się ulatniam stąd obiecuję.
Na szczęście stary mędrzec nie zdążył wywiązać się z ostatniej obietnicy. Nie udało mu się uciec bo na miejsce zdarzenia szybko dotarł nasz sąsiad z parteru Pan Rutkowski który zaniepokojony hałasem na klatce zdążył w porę poinformować służby specjalne CBŚ CBA i FBI które w samą porę interweniowały i przyłapały włamywacza psychopatę kóry podszywał się ze starego mędrca, na gorącym uczynku. Ja do dziś się zastanawiam o co właściwie chodziło i skąd ten człowiek już wtedy wiedział że Tomek Hajto potrąci staruszkę i nie poniesie żadnych konsekwencji?

#pasta #hajto #tworczoscwlasna
  • 1
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pdk100lej: fajnie, jak ja chodziłem do 1 klasy podstawówki to pewien smutny pan w okularach coś mówił a była to 9 rano w niedzielę i nie było Teleranka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz