Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki,

moja różowa ma odłożone 30k zł

i chciałby to zdywersyfikować, nie jest to dużo, ale szkoda będzie patrzeć jak to traci na wartości razem ze złotówką.

Samemu miałem plan taki:
(Zakładam, że fizycznego złota już nie dostane na rynku w najbliższym czasie)
-10k zostawić w złotówkach
-7,5k zł w euro
-7,5k zł we frankach
-5k zł w bitcoinie

Chciałbym odwołać się do inteligencji grupy i spytać Was wykopki co myślicie i czy macie jakieś inne pomysły na ochronę kapitału?

#pytanie #finanse #kryptowaluty #zloto #inwestycje #gielda #pieniadze #jakzyc #problemypierwszegoswiata
  • 177
@SayNoMore euro/frank - hedgowanie polskiej waluty w stabilniejszych. ( czyli złotówka traci względem euro ... to mnie nie boli, bo mam też część w euro) Kryptowaluty - hedge na grubsze gunwo w swiatowej gospodarce - kontrowersyjna opinia - ale myślę, że ludzie zaczną używać krypto jak ich rządy wyruchaja ¯_(ツ)_/¯ @Krupier Dzięki, Pana Iwućia znam i szanuje :)
@dwds

Cześć zajmuje się tym tematem zawodowo. Przyznam szczerze, że mówisz o zabezpieczeniu kapitału podając ryzykowne pomysły. Jeśli chodzi o waluty są już przewartościowane a kryzys w Polsce wcale nie zapowiada się być większy niż na zachodzie. Dodatkowo stopa zwrotu z walut nie jest wysoka, 20 gr wzrostu to 4% w skali roku. Bitcoin ogormna spekulacja. Pieniądze powinniśmy trzymać w tej walucie w której zarabiamy i wydajemy. Dodatkowo to jak je zabezpieczymy