Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki,

moja różowa ma odłożone 30k zł

i chciałby to zdywersyfikować, nie jest to dużo, ale szkoda będzie patrzeć jak to traci na wartości razem ze złotówką.

Samemu miałem plan taki:
(Zakładam, że fizycznego złota już nie dostane na rynku w najbliższym czasie)
-10k zostawić w złotówkach
-7,5k zł w euro
-7,5k zł we frankach
-5k zł w bitcoinie

Chciałbym odwołać się do inteligencji grupy i spytać Was wykopki co myślicie i czy macie jakieś inne pomysły na ochronę kapitału?

#pytanie #finanse #kryptowaluty #zloto #inwestycje #gielda #pieniadze #jakzyc #problemypierwszegoswiata
  • 177
@dwds jeśli nie ma się doświadczenia w inwestycjach tzw nic nie wiesz i za marszu chcesz w coś inwestować to sobie to odpuść. Tak będzie lepiej. Zostaw po prostu to w złotówkach i trzymaj. Może opcjonalnie wypłac z banku jeśli się boisz ze może tym funduszom coś się stać. Najpierw nauka a potem inwestycja lub ochrona kapitału. 30 tysięcy to nie są aż takie pieniądze żeby się o nie mocno martwić i
@dwds: Jeżeli myślisz, że fala okradania posiadaczy oszczędności przez bankierów, czyli inflacji, przetoczy się tylko przez Polskę i dotyczyć będzie tylko złotówki, to lepiej ten hajs przepijcie, bo kupowanie walut zagranicznych nie ma sensu tak samo jak trzymanie tego w złotówkach.
Metale inwestycyjne są teraz na górce, bo wszyscy uciekają z oszczędnościami w coś, co nie zniknie pod koniec roku, ale warto część kasy w nich ulokować. Inne opcje to ziemia,
Na waluty i metale bym uważał. € i $ i inne waluty są teraz blisko historycznych szczytów i zapewne za kilka lat będziemy się śmiali z tych co teraz je kupują. Lepiej wyglądają metale, tu widzę pole do dalszych wzrostów - zwłaszcza srebro. Problem tylko w tym, że cena fizyczna jest oderwana od tej giełdowej. Więc summa summarum też jest już drogo. Sam mam trochę złota i srebra i powoli rozważam sprzedaż.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@dwds: waluty są teraz na górce - być może jeszcze trochę zdrożeją, ale po zakończeniu paniki wrócą do starego poziomu, tj. spadną o ok. 10% względem obecnego kursu. Nie opłaca się.

Najlepszym wyborem są na chwilę obecną akcje giełdowe. Po ogłoszeniu stanu epidemii ceny akcji bardzo poszły w dół, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie zdążyły wrócić. Różowa może złożyć sobie konto maklerskie w swoim banku i przez internet kupić akcje
@mjxxx1: Czasami takie "głupie" inwestycje potrafią mile zaskoczyć. Około 10 lat temu kupiłem takie banknoty:
https://www.ebay.com/itm/ZIMBABWE-100-TRILLION-DOLLARS-2008-P-91-AA-BANKNOTE-UNCIRCULATED-UNC/302908437367?hash=item4686bff377:g:3zcAAOSwnVRbti1U

Płaciłem za nie ok 8-12zł za szt. (kupowałem głównie na eB, wysyłka zza granicy), i nawet o nich zapomniałem.
Jak widać dają ładnie zarobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)