Wpis z mikrobloga

Trzeci ciężki trening wyciskania w tygodniu :) Poszło lepiej niż się spodziewałem

Dzisiaj pierwszy tydzień nowej fali, więc ciężar najmniejszy bo ~80% 1RM 8x3, czyli 175kg. Spodziewałem się że pójdzie o wiele gorzej, że będzie ciężko, a tutaj miła niespodzianka, bo właściwie nie czułem zmęczenia, ciężar był lekki, pomimo że miałem problemy ze stabilnością, jakoś nie mogłem odpowiednio ułożyć i napiąć nóg :).
Oczywiście czas pokaże jak to dalej pójdzie, bo każdy jest cwany na początku, zobaczymy jak zakumuluje się fatyga i jak to będzie wyglądało za 3-4tygodnie :)

A po co ten 3 trening upper w tygodniu? A no po to żeby móc więcej #!$%@?ć :) Po prostu od jakiegoś czasu już czułem że dwa ciężkie treningi wyciskania to dla mnie za mało, nawet jak je wydłużyłem, dowaliłem ćwiczeń, ale i tak przy dwóch treningach nie jestem wstanie odpowiednio mocno przećwiczyć wszystkich mięśni. Tak więc wprowadziłem sobie trzeci ciężki trening, i też mocno "zamieszałem" w doborze asyst.

Plan jest taki żeby NAPUCHNĄĆ jeszcze bardziej :D Szczególnie właśnie bicepsy,tricepsy,barki...Powiedziałbym też że plecy, ale one są tak katowane że cały czas rosną i cały czas też są obolałe :P A to wszystko po to żeby móc pocisnąć jeszcze więcej jako natural :) 220kg z pauzą już zrobiłem, i coś tak czuje że trzeci trening może być tym co pozwoli mi naturalnie zrobić 230kg, 235kg, 240kg itd :)

Dzisiaj wyglądał trening tak

Pause Bench press 8x3 175kg
Seated press 4x10
V grip Lat pulldown 4x8 + 1x20
DB low incline 3x15
Cable Side raise 4x10
Incline db curls 5x10
Triceps pushdown 5x10
Facepull 4x10

Na nagraniu jedna seria z ośmiu :)

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #silownia
  • 20
czy wyciskacz też szerzej niż Twój najmocniejszych chwyt ? Bo z tego co pamiętam robisz close grip bp, i jestem ciekaw czy zdarza Ci się też szerzej


@Kwiatuszek_Mateuszek: Jeśli chodzi o ciężkie serie, z dużym ciężarem używam trzech szerokości chwytu, ale wszystkie są wąskie, szczególnie uwzględniając mój wzrost :)

1. Bardzo wąsko,czyli ~2cm od gładkiej części gryfu
2. Niecały kciuk długości od gładkiej części gryfu
3. Mój główny chwyt, mały palec
@In_thrust_we_trust: Pauzę wprowadziłem bo miałem problemy z techniką, właściwie to z napięciem, robiąc touch and go, traciłem na moment napięcie na dole boju, i nie mogłem tego wyeliminować, szczególnie przy 1RM. Natomiast robiąc pauze, wymusiłem trzymanie tego napięcia, bo jeżeli ono puści, robiąc pauze to wynik znacząco spada.