Wpis z mikrobloga

Jak mnie Ergo Hestia ostatnio zaimponowała, to ja nawet nie.

Jechałam sobie spokojnie śmieszką rowerową swoim Canyonem Ultimate 8.0 ETAP, gdy z krzaków wyskoczył na mnie pies i przewrócił. Właścicielka szybko się pojawiła, bo pies też ucierpiał. Ja nawet nie, nawet strój cały, za to w rowerze urwana przerzutka (tak na pierwszy rzut oka). Właścicielka pieska miała OC w Hestii. Wezwałam policję, bo rower kosztował mnie 18k i chciałam mieć jednoznaczną opinię o winie.
Rower oddałam do zaufanego serwisu. Panowie orzekli, że szkoda całkowita, bo to karbą i wg nich jeździ się tym 90 km/h (z górki oczywiście). Wysłałam do Hestii wszelką wymaganą przez nich dokumentację i dostałam pełną kwotę z faktury zakupu. []

No i wypada mi się przeprosić z #xkom, bo kupiłam u nich fotel, który przyszedł z dwoma pękniętymi plastikami. Nie chciało mi się odsyłać, bo ciężkie to, więc olałam, jednak zrobiłam zdjęcie i dałam 1 gwiazdkę do oceny produktu. Minęły może 3 tygodnie i dostaję jakieś dziwne maile. Okazało się, że wystąpili w moim imieniu do producenta z reklamacją i jadą do mnie niepopękane plastiki. []

Generalnie: wiara w ludzkość chwilowo odzyskana. ʕʔ

#rower #ubezpieczenia

Aha, ubezpieczajcie się ludzie! Właścicielka psa, jak usłyszała ile rower kosztował i ile powinna wyciągnąć z bankomatu, jeśli nie chce, żebym wzywała policję, powiedziała, że komornik będzie miał problem ze ściągnięciem odszkodowania po pozwie cywilnym. Zapytałam, czy mieszkanie ma ubezpieczone. Powiedziała, że tak. No to ja, że może ma w nim też OC. Przedzwoniła do męża, ten jej przesłał pierwszą stronę umowy i szczęśliwa pokazała, że jednak ma! (ʘʘ)

Ten Canyon nie do końca mi leżał. Sprzedałam za 4k. Mam więc ok. 20k na nową #szosa. Co polecacie dla kobietki 165, 180W w nogach? Co myślicie o marce Cervélo?

#truestory #coolstory
Nick_Login - Jak mnie Ergo Hestia ostatnio zaimponowała, to ja nawet nie. 

Jechała...

źródło: comment_1587426236QApFevPSXbfWlKLyedNxeh.jpg

Pobierz
  • 19
@Nick_Login: ja od kiedy usłyszałem pewną historię to ubezpieczam się na kwoty OC rzędu kilkuset tysięcy zł a historia była taka: kolega Polak pojechał na narty a że jeździł słabo to się często wywracał, nieszczęśliwie za którymś razem skosił też miłego starszego Pana. Pan tak niefortunnie upadł że złamał sobie nadgarstek, nic poważnego ale pewnie gips i parę tygodni bez ruszania ręką. I tu istota historyjki, Pan okazał się chirurgiem ze
@AllOver: Jasne, są też subtelne różnice w wykonaniu. Inna geometria chociażby (niektórzy wolą bardziej 'race' niż 'endurance' które w każdym rose widać).
Trek ma w ramach te swoje dziwne sloty na wewnętrzne czujniki
Spec - swat. No i spec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koła karbon - karbon karbonowi niekarbonowy, co to za koła? Bo widzę że to są jakieś nówki od nich (z miesiąc temu wprowadzili?). Z
@Wyrewolwerowanyrewolwer: no wiadomo, spojrzałem z ciekawości na ofertę Liv, ale tam się kończą rowery na 12k. Ja trochę w naprawach struktur kompozytowych siedzę i w sumie jedyne co jest ważne to rodzaje użytych typów karbonu. Tym się raczej nikt nie chwali oprócz ogólników. Bo sama nazwa FACT ze Speca nic nikomu nie mówi, a na pewno nie jest tak, że używają tą samą grubość, tą samą gęstość splotu itp na całym
Tym się raczej nikt nie chwali oprócz ogólników


@AllOver: Jest kilka fajnych kanałów na YT gdzie to ciachają i ogarniają, ale pewnie je doskonale znasz.

A i tak się kupuje to co się komu wizualnie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wizualnie bardzo bardzo podobał mi się Roubaix jednak kupiłem Rose, chyba jestem w tej marginalnej grupie błędu statystycznego :D