Wpis z mikrobloga

Dostałem ciekawego "buga", mianowicie grałem Austrią i miałem pod PU Burgundie, Bohemie i Węgry. Około 1550 zacząłem integracje Węgier i przez to, że miałem wysoki poziom dip reputation, dip. power miałem ciągle na minusie. Nie mogłem zrobić focus power więc postanowiłem cesarzem abdykować dla dziedzica, mającego wyższy poziom monarch power. No i tutaj stało się coś dziwnego mianowicie wszystkie trzy państwa zostały zintegrowane. #eu4 #europauniversalis Wie ktoś czy jest to bug czy jakaś mechanika której nie znałem?
Dembix - Dostałem ciekawego "buga", mianowicie grałem Austrią i miałem pod PU Burgund...

źródło: comment_15874909873KorQjcomvf1yFqslIBddu.jpg

Pobierz
  • 13
@D3v0: @Dembix: o ile dobrze pamiętam jeżeli przy śmierci władcy wejdzie inherit jednego państwa z automatu inherituje wszystkie pozostałe unie. Szanse na inherit daje reputacja dip, stabilność i ta sama grupa kulturowa, a odejmuje ilość prowincji. Za wchłonięcie w ten sposób Czech jest jeszcze jeden dobry bonus, zostajesz elektorem :)
@Dembix: @xanno: @D3v0: Żaden bug, tak to działa - https://eu4.paradoxwikis.com/Personal_union#Inheritance. Może jest to nieco intuicyjne, ale działa tak, że jeśli masz państwo A i 5% na ihneritance oraz B i 20% na inheritance, to możesz dostać B (bo trafiłeś w zakres 6-20), nie dostając A, ale jeśli dostaniesz A, to na pewno dostaniesz też B.

No i to, o czym pisze @xanno - dzięki inheritowi na Czechach, które
@XDwGlowie: Ma z Aragonią, bo de facto król Nawarry i heir Aragonii to są te same osoby, tylko EU4 nie umie w CK2 i masz tylko oskryptowane, że jak umrze aktualny władca Aragonii, to dostajesz pod PU Nawarrę. A z Iberian Wedding wszystkie unie Aragonii przechodzą na Kastylię.
Podobnie jest z Węgrami, które dostają z eventu Władysława Pogrobowca Habsburga, który jest jednocześnie heirem Austrii. Oczywiście to są tylko upośledzone klony.