Wpis z mikrobloga

via Android
  • 11
@programista_nie_informatyk przepis do dopracowania, ale generalnie 1kg mąki, użyłem Divelli 00, 0,3g suchych drożdży, ok 630ml wody, 32g soli, polecam kalkulator pizzy. Wyrastała po wyrobieniu ok 8h, potem 2 doby w lodówce, szczelnie zamknięta. Następnie wyjąłem z lodówki na kilka godzin do ogrzania, porcjowanie na kulki i jeszcze kulki rosły kilka godzin. Ważne: piekłem na górnym grillu na najwyższej półce, umożliwiło to 300st w Samsungu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lux666: Za #!$%@? bym zrobił taką w mojej kuchence gazowej z jednym pokrętłem do regulacji temperatury w piekarniku (do 300 stopni)
  • Odpowiedz
@programista_nie_informatyk: Następnym razem zamierzam spróbować nieco inne parametry, mój kolega wymiata:
Mąka Polselli Vivace ok. 600g, woda 383g (lodowata), 17g soli, 0.5g drożdży świeżych.
Fermentacja: 6h w bloku, temp. 22*C, 72h w bloku w temp. 5*C, 7h kulki w 22*C.
  • Odpowiedz
@lux666: jak się pracowało na Divelli? Za cholerę się nie potrafie z nią dogadać, wykręcilem na niej 3 kg placków bo tyle miałem mąki, ale... no kurde nie :)
  • Odpowiedz
@sorasill: No ja właśnie już do niej nie wrócę, pewnie sporo mojej winy, ale mocno mi się zbiegała. Jest spore pole do poprawy. Ponoć na stronie http://klubmilosnikowpizzy.pl jest gdzieś Excel z listą jaka mąka ile powinna dojrzewać (zależy od siły mąki), ja robiłem na pałę, wyszło nawet, w smaku natomiast pyszna, bez porównania z opcją dużo drożdży i krótkie wyrastanie. No i ten grill na samej górze zrobił kosmiczną różnicę.
  • Odpowiedz
@lux666: to niżej Ci podaje moc w porównaniu do tych najpopularniejszych

Siła mąki jest zależna od ilości protein (białka) i po tej informacji można dobierać orientacyjnie mąkę, która parametru „W” nie posiada.

W220 – W240 = Proteiny (białko) 12 – 12,5
W300 – W330 = Proteiny (białko) 13
W340 – W400 = Proteiny (białko) 13,5 – 15

Mąka 5 stagioni = W330
Mąka Caputo pizzeria = W260 – W290
Mąka Divella
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@monox12: łączę się w bólu, ale też można zrobic pyszna i ładna pizze (nie aż tak) w starych piekarnikach. Trzeba delikatnie obchodzić się z ciastem przy formowaniu i posiadać kamień nagrzany w opór. Chleby też idzie ładne piec ale jest duży ból dupy, gdy każdy grzeje góra dół, jakieś termoobieg i bóg wie co jeszcze, a tu tylko jedno pokrętło i możliwość zapalenia światełka ()
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.