Wpis z mikrobloga

Drogie wykopki,
Może Wy mi pomożecie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.
Zamówiłem swojej różowej kilka błyskotek na urodziny ze sklepu internetowego Pandora.
Do kwoty netto za każdą pozycję doliczono mi podatek 23 % no i tu zaczęła się cała historia..

Zgodnie z informacją w sklepie internetowym, sprzedawcą produktów jest:

2. Sprzedawca - Supplies Distributors SA, z siedzibą pod adresem: rue Louis Blériot 5, 4460 Grâce-Hollogne, Belgia (zarejestrowaną w Tribunal de Commerce, Liege, Belgia, w rejestrze spółek pod numerem: BE 0475.286.142), numer identyfikacyjny VAT: BE 0475.286.142, z kapitałem zakładowym w wysokości 1.000.000 Euro (dalej jako „SDSA”). Osoba reprezentująca: Joseph Farrell, Managing Director. Dane kontaktowe: e-mail: estore-pl@pandora.net , infolinia: 00800 32 11 451.


Czyli spółka zarejestrowana w Belgii, z tego samego miejsca wysyłany jest również towar (sprawdzałem) wobec czego zgodnie prawem wewnątrzwspólnotowym powinna zostać zastosowana stawka 0%

FV przyszła do mnie po wysłaniu na maila. Zgodnie z przepisami na FV powinny być zawarte dane wysyłającego, a na samym dole widnieje tylko adnotacja:

Supplies Distributors SA, Rue Louis Bleriot 5, 4460 Grâce-Hollogne, Belgium. Numer VAT: BE0475.286.142- zarejestrowany przez Tribunal de commerce, Liège, Belgia.


Co prawda, na FV zawarta jest również taka informacja: NR VAT DOSTAWCY: PL 5263040732
Ale podmiot o takim NIP w ogóle nie istnieje

Napisałem o wyjaśnienie do Pandora ponieważ na infolinii w ogóle myśleli, że mówię po chińsku :


Odpowiedź




Kolejna odpowiedź:


I znowu odpowiedź z du** xD

Drogi Panie Patryku, , Dziękujemy za skontaktowanie się z PANDORA., Po przeanalizowaniu sprawy wraz z zespołem zarządzającym sklepu internetowego, informujemy, że faktura generwoana jest na poprawne dane


Ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podatki #pandora #rozowepaski #bizuteria #vat #obslugaklienta #kiciochpyta #pomocy #ciekawostki
  • 4
@patrex44: Tak, próbowałes przyjanuszować na vacie (kupić wewnątrzwspólnotowo bez Vatu i nie odprowadzić go w Polsce tak jak należy) i zostałeś wydymany. Jeżeli miałbyś zamiar go odprowadzić, to co Ci za różnica czy zapłaciłeś z Vatem, czy miałbyś go oddzielnie zapłacić. A co do naliczenia Vatu, jesteś zarejestrowany do VAT-UE?