Wpis z mikrobloga

@tomi13: Ja sobie zbieram z Morizona (od jakiegoś miesiąca), Kraków, mieszkania, sprzedaż, ilość ofert:
02 IV 2020 - 10 824
11 IV 2020 - 10 901
18 IV 2020 - 11 109
26 IV 2020 - 12 483 (!)

oczywiście pewnie masa duplikatów, agencji, itd, ale mimo wszystko pewien trend jest widoczny... z przyspieszeniem (znacznym zwiększeniem ilość ofert) w ciągu ostatniego tygodnia.

Na OLX dla Krakowa sporo ogłoszeń puszczanych 'seriami' w
@tomaswoj:

zazwyczaj 1-2 pokoje

Co może z kolei być pozytywne dla rodzin poszukujących mieszkań dla siebie


Nie no, dobry żart. Kawalerka lub 2 pokoje pozytywne dla rodziny jak to za mało żeby godnie samemu mieszkać w obecnych na rynku 20-40 m^2 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@smk666: Ale chyba chodziło o to, że to w konsekwencji może pociągnąć spadki cen także tych większych mieszkań....
A nawet jeśli nie to przecież na początek rodzina nie musi mieć od razu 4 pokojowego mieszkania.
@smk666: nie widzę w tym nic śmiesznego. Pierwsze mieszkanie gdzie mieszkaliśmy z żoną, córką i teściową miało 37m2 (w latach 2005-2006). Później nam się polepszyło, i przez parę lat mieszkaliśmy w 2pok (z aneksem) które miało już zawrotne 49m2 (ale w międzyczasie pojawił się syn na świecie). Nie chodzi o to żeby mieć 100m2 na początku drogi.
A nawet jeśli nie to przecież na początek rodzina nie musi mieć od razu 4 pokojowego mieszkania.


@tomi13: Nie wiem, ja się sam duszę na 90 metrach. Brakuje mi piwnicy albo szajerka na rzadziej używane szpargały.

@tomaswoj: Jak wy to zrobiliście? Serio pytam, bo u mnie wszystkie kąty obstawione a jeszcze przydałoby się wstawić kolejny stół na mini warsztat elektroniczny, bo mnie szlag trafia od ciągłej "zmiany wystroju" na biurku
@smk666: No to przy takim metrażu to często jest kwestia dobrego zaprojektowania wnętrza, bo to sporo jak na polskie standardy (mówię o statystycznej średniej powierzchni mieszkań). A piwnicy to czy innego pomieszczenia typu gospodarczego to rzeczywiście jak developer nie przewidział do lipa :(
Parę 'kwiatków' ciekawych jakie widziałem w KRK to sprzedaż przy okazji (znowu ogłoszenia w ostatnich dniach) sprzedaży mieszkań (małych, "inwestycyjnych") a obok jakiś wypasiony samochód też na sprzedaż. Perełka - kilka mieszkań małych na sprzedaż, obok na sprzedaż BMW (za 200K, 'cesja' leasningu? bo autko świeżo do odbioru w 2020), i kilka luksusowych zegarków na sprzedaż (po 20-40K PLN każdy (!)).


@tomaswoj: Masz linka?
czy innego pomieszczenia typu gospodarczego to rzeczywiście jak developer nie przewidział do lipa :(


@tomi13: Wynajmuję piętro z osobnym wejściem w dwupiętrowym domku jednorodzinnym z piwnicą przerobioną na trzecie mieszkanie. Niestety działka jest mała a do tego usytuowana na skarpie i jakbym nie zakombinował to nawet sobie takiego 3 x 3 m gotowego schowka na narzędzia nie wcisnę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak czy inaczej nie powinienem
@smk666: może to kwestia punktu startu. Przez 5 wcześniejszych lat mieszkałem w akademiku w 4 chłopa w pokoju o rozmiarze ok 10m2 (2x łóżko piętrowe, 3 stoły, 3 krzesła, każdy miał szafke wielkości 2x typowej wysokiej na basenie w przebieralniach). I łazienka była współdzielona na 4 takie pokoje (synem Kapitolu jestem :), kto po AGH, i mieszkał na miasteczku, ten wie co i jak). Stąd 37m2 na 3os + dziecko jeszcze
może to kwestia punktu startu. Przez 5 wcześniejszych lat mieszkałem w akademiku w 4 chłopa w pokoju o rozmiarze ok 10m2

@tomaswoj:
Może być, ja chowałem się na wsi w domu z dość dużą działką. Na początku z dziadkami i rodzicami, potem tylko z rodzicami, rodzeństwa nie mam. Na studia wyprowadziłem się do osobnego pokoju bo nie wyobrażałem sobie mieszkania w dwie obce osoby (a nawet jako rodzina) w jednym a