Wpis z mikrobloga

Przedłużam umowę o wynajem w #yorkshire #uk #emigracja #anglia dostałem do podpisania nowy agreement.
A tam takie kwiatki jak na screenie podkreślone.
W przypadku wyprowadzki przed końcem umowy mam płacić dalej rent do końca umowy lub do kiedy znajdzie się nowy lokator ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Kogoś tu #!$%@?ło myślę sobie, wcześniej nigdy z takim czyms się nie spotkałem.
Szybki mail do agencji. Odpowiedź taka, że teraz to jest standard na rynku, nie zmienimy tego.

I tu pytanie, czy aż tyle się pozmieniało przez ostatni rok, czy próbują robić ludzi w konia?
LeeBee - Przedłużam umowę o wynajem w #yorkshire #uk #emigracja #anglia dostałem do p...

źródło: comment_1587976327W9jXjSW7Xg8WaMvdiXOgA6.jpg

Pobierz
  • 38
@LeeBee: ostatnio mialem ten sam problem i nie podpisalem. odpisalem im, ze wolalbym przejsc na periodic tenancy i nie chce podpisywac kolejnej umowy na czas okreslony. odpisali mi, ze landlord sie nie zgadza, ja nic im nie odpisalem. zadzwonili kilka razy, postraszyli ze sie nie zgadza i tyle. pierwszego marca umowa automatycznie zmienila sie na periodic i problem sie skonczyl, agencja mi tylko wyslala informacje na temat periodic tenancy.

ja troche
@motoinzyniere: Przejrzałem stare umowy i ten zapis wcześniej nie istniał, dlatego się zdziwiłem.
@filozof900: Jest to jakieś rozwiązanie, pytanie tylko co oznacza, że umowa automatycznie się zmienia na periodic, to jest jakoś prawnie usankcjonowane?
Z płaceniem rentu nie miałem i nie mam problemu. Natomiast landlorda mam delikatnie mówiąc specyficznego, agencja tez nie grzeszy uczciwością.
Natomiast zawsze są mocno zdziwieni, że czytam umowę przed podpisaniem od deski do deski, mając potem
@LeeBee: ja ostatnio zmieniłem mieszkanie i landlord mi mówił ze mogę się wyprowadzić nawet po miesiacu. Jakieś przepisy się zmieniły i teraz nie można podpisywać kontrakt na jakiś okres tyle że typ Szkocja nie Anglia
@LeeBee: to nie jest zaden standard tylko polowanie na idiotow w celu zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia wlascicielom/agencjom. Nie badz natretnym idiota i absolutnie nie podpisuj tego gowna - negocjuj ale przejdz w tzw. "rolling contract" - czyli obowiazuja Cie takie same zasady jak na ostatniej umowie procz limitu czasowego.
Zawsze miałem coś takiego w umowie


@motoinzyniere: widocznie trafiales na jakichs brytyjskich januszexow. Przez ostatnie 10 lat podpisalem pare takich umow i nigdy nie zdarzylo sie, zeby ktos nawet proponowal mi tak absuralne warunki.
@bacteria: O czym Ty mówisz. W umowie na czas określony miałbym móc #!$%@?ć kiedy chcę? To już by nie była umowa na czas określony - nie? Dałem powyżej screen'a ze swojej umowy. Wszystko jest elegancko.
Ty pewnie podpisałeś umowę na czas nieokreślony.
Ty pewnie podpisałeś umowę na czas nieokreślony.


@motoinzyniere: no nie. Podpisalem extension na 12 misiecy.

No i przeciez w umowach na czas okreslony zawsze obowiazywal i nadal obowiazuje standardowy okres wypowiedzenia - zazwyczaj jest to miesiac lub dwa. Tutaj mamy do czynienia z ewidentna proba przerzucenia odpowiedzialnosci finansowej na wynajmujacego - co jest przeciez absurdem! Jesli wynajmuje mieszkanie i podpisuje umowe na 12 miesiecy to nadal przysluguje mi normalne prawo zerwania
there is a break clause in your tenancy agreement


@zastuj: przypadkowo bo na szybko skopiowalem zly fragment, moj blad. Chodzilo mi oczywiscie o break-clause.

if your tenancy is up


@motoinzyniere: no dokladnie - czyli jak nie podpisze to przechodzi w rolling contract z okresem wypowiedzenia takim na ostatniej umowie.
You have to give notice in the correct way - if you don’t, you might have to pay rent even after you’ve moved out.


https://www.citizensadvice.org.uk/housing/renting-privately/ending-your-tenancy/ending-your-tenancy/

@zastuj: czego jeszcze nie rozumiesz? Przeciez mowie od samego poczatku, ze zawsze jest okres wypowiedzenia po ktorego uplywie nie obchodzi cie czy agencja/wlasciciel sobie kogos znajdzie czy nie i ludzie obudzcie sie co wy #!$%@? za glupoty w ogole, ze wlasciciel musi sie zgodzic na cokolwiek
@motoinzyniere: ostatnie zdanie z twojego screena w 2.5.1 i pierwsze kolejnego. Przeciez masz jak byk napisane: 2 miesieczny okres wypowiedzenia dla Ciebie lub landlorda - i po nawet gdybys dzisiaj podpisal nowa umowa na kolejny rok a jutro zlozyl wypowiedzenie - to normalnie wyprowadzasz sie za 2 miesiace od zlozenia wypowiedzenia i nie placisz za kolejne 10 miesiecy.
@bacteria: widzę że przerasta cię czytanie dłuższych tekstów ze zrozumieniem więc wkleję tylko jeszcze to i kończę temat z mojej strony bo nie chce mi się kopać z koniem

You can only end your fixed term tenancy early if your agreement says you can or by getting your landlord to agree to end your tenancy.