Wpis z mikrobloga

Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybitej do kawałka drzewa jak troglodyci - analfabeci sprzed dziesiątków tysięcy lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Katolik: Modlę się do Jezusa Chrystusa. Nie uznaję żadnych obrazów ani figurek. To wytwór kościoła, nie Boga.
Ja: Zadałeś sobie pytanie SKĄD wiesz o bogach, takim Jezusie? Niespodzianka - od kościoła xD Wystarczy chwilę logicznie pomyśleć.
Katolik: Żegnam, szkoda czasu na dyskusję z tobą, bo uważasz że świat wygląda tak jak ty chcesz. Czarnolista.
Kurtyna!

#heheszki #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli i trochę #humorobrazkowy
xandra - Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybit...

źródło: comment_1588167426DmFP7dkcuWnvC1XIyheD5r.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@xandra: no dobra, ale co proponujesz w zamian? Twoj bunt ma tylko dac upust emocjom, co bedzie egoistyczne, czy chcesz w wyniku tego buntu cos zbudowac.

KK to wartosci hierarchiczne, z definicji. Przeciwstawia mu sie podzial na rozne nurty, ktore tylko pozornie sa sobie rowne, bo w tle znow zakaumflowana jest hierarchia. Poprostu nie jestesmy wszyscy intelektualnie/genetycznie na tym samym poziomie, co sprawia, ze rodza sie konflikty oparte o emocje, ktore
  • Odpowiedz
no dobra, ale co proponujesz w zamian?


@Hank85: Pytasz co rozwinięte, wykształcone i zorganizowane społeczeństwo w XXI wieku oferuje ludziom?
- wykształcenie i nieograniczony dostęp do wiedzy
- specjalistyczną opiekę psychologiczną i psychiczną, psychoterapeutów
- programy socjalne
- możliwość rozwoju
- edukację seksualną
- pomoc w zakresie in vitro
- darmową opiekę medyczną

Co oferuje kler? Ciemnotę, wciskanie kitu i robienie dzieciom wody z mózgu na lekcjach religii. egzorcyzmy i wypędzanie
  • Odpowiedz
@xandra:

Pytasz co rozwinięte, wykształcone i zorganizowane społeczeństwo w XXI wieku oferuje ludziom?

No dobra, ale czy w wyniku tych dzialan spoleczenstwo stalo sie szczesliwe? Jest sporo nurtow w KK, ktore uwazaja, ze jak ludzie byli ciemni to byli szczesliwsi, bo mieli jasno naznaczonych wrogow, zasady, wiare etc.
Po prostu nie byli rzucani na gleboka wode, ktora mogla ich przerosnac na roznych plaszczyznach.
Ja to poprstu dostrzegam, nie utozsamiam sie, ale
  • Odpowiedz
@Hank85: Otóż wiem, o czym mówię. Te wszystkie wymienione przeze mnie rzeczy można położyć obok religii wspólnie z alchemią, wróżbitami, jasnowidzami, mediami i innymi bzdurami. Jedyne czym się różni od nich religia, to doprowadzenie do perfekcji sztuki wciskania kitu za wymierne dobra materialne, na skalę której jeszcze nie było.

No dobra, ale czy w wyniku tych dzialan spoleczenstwo stalo sie szczesliwe?

A dlaczego miało by być nieszczęśliwe?

Jest sporo nurtow w
  • Odpowiedz
@xandra: z szamanizmu to rozne nurty moga sie wykonceptowac, jedne lepsze przekute w metafizyke, potem niejednokrotnie w fizyke, logike etc.
Inne gorsze, sluzace do osiagniecia swoich niepohamowanych zapedow bycia bogiem na ziemi.
Grunt, ze jest potem o czym rozmawiac i co osadzac. To tworzy cywilizacje.

Zasada im głupszy tym szczęśliwszy?

Ja to poprostu dostrzegam, nie utozsamiam sie, ale i nie krytykuje.
  • Odpowiedz