Wpis z mikrobloga

Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybitej do kawałka drzewa jak troglodyci - analfabeci sprzed dziesiątków tysięcy lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Katolik: Modlę się do Jezusa Chrystusa. Nie uznaję żadnych obrazów ani figurek. To wytwór kościoła, nie Boga.
Ja: Zadałeś sobie pytanie SKĄD wiesz o bogach, takim Jezusie? Niespodzianka - od kościoła xD Wystarczy chwilę logicznie pomyśleć.
Katolik: Żegnam, szkoda czasu na dyskusję z tobą, bo uważasz że świat wygląda tak jak ty chcesz. Czarnolista.
Kurtyna!

#heheszki #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli i trochę #humorobrazkowy
Pobierz xandra - Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybit...
źródło: comment_1588167426DmFP7dkcuWnvC1XIyheD5r.jpg
  • 71
@Kenneth66: Powiedział koleś, który używa argumentów z dupy, wyciąga jeszcze głupsze wnioski, bawi się w psychoanalityka, i nie dysponuje najmniejszą nawet ilością argumentów merytorycznych xDDD

No dawaj, czego nie wiemy o czarnych dziurach? Wystraszyłeś się, jak koleś z przykładu? xDDD
@xandra: "Strach Cię obleciał? Cykasz się?" Dziecinada z podstawówki. Astronomia to moja pasja od 8 roku życia i w tej dyskusji miałabyś zerowe pole do popisu a mimo to wiem, że kręciłabyś tak jak w poprzedniej i bez względu na moje argumenty i kilkunastoletnią wiedzę choćby skały srały Twoje musiałoby być na wierzchu. Gdybym podał znany mi fakt leciałabyś do wujka google żeby znaleźć cokolwiek co go podważy. Szkoda mi czasu.
"Strach Cię obleciał? Cykasz się?" Dziecinada z podstawówki. Astronomia to moja pasja od 8 roku życia i w tej dyskusji miałabyś zerowe pole do popisu a mimo to wiem, że kręciłabyś tak jak w poprzedniej i bez względu na moje argumenty i kilkunastoletnią wiedzę choćby skały srały

@Kenneth66: Puste slogany, komunały i lanie wody. Zero meteorytyki. Jeśli stać cię tylko na tak mało po 8 latach uprawiania swojego hobby, to może
@xandra: A ja na przykład wiem od rodziców. Zawsze fundamentem wiary (czy też wiedzy o niej) jest rodzina. Zdaję sobie sprawę, że gdybym się urodził w rodzinnie o innej religii zapewne wierzyłbym w tamtą religię. Natomiast bezpośrednio do Twojego pytania tak czy siak informacje o podstawach wiary katolickiej są zawarte w Biblii, nie wywodzą się od kościoła, jako instytucji.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: obrazek jest słaby, bo Jezus jakby nawet nie wierzyć że jest Bogiem, to jest jednym, o ile nie największym filozofem w dziejach ludzkości, którego filozofia miała ogromny wpływ na świat i ma nadal wielu zwolenników. Ponadto prawdą jest że został ukrzyżowany. Nie dziwi mnie zatem, że są ludzie, którzy go czczą, ale tego nie zrozumiesz.
@MZ23: Urodziłam się w katolickiej rodzinie, bardzo religijnej. Ba, jakiś czas, jak byłam mała byłam w kółku różańcowym. Ale z czasem chodząc do szkoły i ucząc się rzeczy zupełnie sprzecznych z tym co uczyli mnie na religii coraz więcej faktów przestało mi pasować.

Miałam do wyboru wiedzę doskonale udokumentowaną badaniami, doświadczeniami, obserwacjami, obliczeniami, skamielinami itd. vs wiedzę opisaną w książce sprzed kilku tysięcy lat. Doszłam do wniosku, że coś tu nie
@aleqsandrov: Jezus? Raczysz kpić? On nawet nie istniał xDDD Człowieku, co ty robiłeś w szkole na historii? Tu masz najsławniejszych:
HERAKLIT Z EFEZU (VI/V w. p.n.e.) – „Panta rei” ...
ANAKSAGORAS Z KLADZOMEN (ok. 500 – ok. ...
PARMENIDES Z ELEI (ok. 540 – ok. ...
ZENON Z ELEI (ok. 490 – 430 p.n.e.) ...
SOKRATES (496 – 399 p.n.e.) – „Wiem, że nic nie wiem” ...
PLATON (ok. 428 –
@hadesPL: Dowody są wszędzie. Gdzie te cuda, które wcześniej wciskano ciemnym analfabetom? Gdzie te cudowne ozdrowienia? Ponoć Jezus przekazał tą umiejętność swoim uczniom. I co? Dlaczego księża nie chodzą po szpitalach i nie uzdrawiają chorych? Gdzie lewitujący kapłani? Gdzie cuda przemiany?

Z innej beczki, dlaczego historia powstania świata z Biblii jest kompletną bzdurą w porównaniu z dowodami naukowymi, badaniami i odkryciami geologicznymi, archeologicznymi, genetycznymi, które są doskonale udokumentowane?

A jaki jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: akurat historyczności Jezusa nie można wykluczyć wspominał o tym choćby historyk imieniem Flawiusz, są wzmianki w Talmudzie czy pismach apokryficznych. Innym dowodem na istnienie Jezusa są pozostałości z krzyża. Istotą rozważań nie jest istnienie Jezusa tylko czy był on postacią boską?