Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wkurzało mnie to że po trzech dniach szynką za 35zl zaczynała śmierdzieć.
Więc dzięki pandemii zacząłem robić swoje wędliny.
Nad marynatą chce jeszcze popracować ale mam nadzieję że to kwestia doświadczenia.
Natomiast pytanie czy kupowanie surowego mięsa w sklepie obok jest ok?
Kurczak napewno jest pompowany.
Pytanie co z wieprzowina i wołowiną?
Ma ktoś jakieś doświadczenia?

A może jechać gdzieś na wieś kupić w jakimś małym zakładzie surowe mięso i mrozić?

#gotujzwykopem #wedlinydomowe
  • 41
  • Odpowiedz
Wkurzało mnie to że po trzech dniach szynką za 35zl zaczynała śmierdzieć.


@Sl_w_k_1: może masz #!$%@?ą lodówkę. Kup termometr i sprawdź czy są ustatwowe 4 stopnie. Upewnij się że nie wsadzasz tam nic ciepłego i że nie wsadzasz za dużo produktów w temperaturze pokojowej na raz.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: tez zaczynam zabawe, kupilem szynkowar i pierwszy wyrob fajny choc jeszcze malo estetyczny bo robilem zwykla sola

co do jakosci miesa to moim zdaniem wszystko jedno gdzie kupisz, roznie mozna trafic aczkolwiek jak mowi @kielbasa_z_cebula bywa ze na targu jest lepsze, szczegolnie jak juz kogos tam znasz
  • Odpowiedz
@wibor: jakby był problem z lodówką to by sie psuło inne żarcie. Szynki sklepowe tak mają, w jednym miesnym lepsze w drugim gorsze ale i tak #!$%@?. Ja praktycznie przestałem kupować wędliny jak kilka razy złapałem po 3 dniach za szynke a ta obslizgla ze nawet psu bym nie dał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AltCtrlSpace: ja też kupiłem szynkowar.
To dałeś samą sól?
Bo ja nadawałem przypraw i trochę przesadziłem.(,)
Nie wiem co zrobić żeby żeby mi całą puszkę mięso wypełniło. Żeby takich dziur nie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AltCtrlSpace: dziur chodzi o to że nie wypełnia całej "foremki" i są puste przestrzenie.
No ja daję w całości.
Teraz marynuje to potnę na mniejsze.
To mi się sklei.
Faktycznie nie pomyślałem.
  • Odpowiedz