Wpis z mikrobloga

@ly000: jeśli masz na myśli mnie to spoko, nie pierwszy raz mi ktoś mówi, że mam coś nie tak z głową. A co do prezentacji to z pierwszej ręki wiem, że gość spuścił z tonu.
@Positano1: jedni i drudzy. Parafrazując jego prezentację - junior może być świetnie obcykany w narzędziach, którymi się posługuje (fragment o własnych ustawieniach IDE), a może być senior, który bazuje na tutorialach z neta w swojej pracy "bo tak napisali więc tego nie będę ruszał".
@bacteria: w IT zawodowo siedzę od 2011, więc 9 lat, a w samym programowaniu od 2015 - 5 w tym roku w sierpniu stuknie. I dalej czuję się jakbym nic nie wiedział, a takie wystąpienia jak wkleiłem są dla mnie nożem przystawionym do gardła.
na gowork


@zwei: strona na której 80% opinii to frustraci, którym coś nie pykło w aktualnej pracy. Znam osobę, która się niedawno przyjęła do nich i też miała obawy dotyczące osoby p. Seligi i jest zadowolona mimo iż cisną mega mocno na rekrutacji.

Co nie zmienia faktu, że widząc tego typu wystąpienia to stwierdzam, że nie chciałbym pracować w firmie, która ma prezesa o takim charakterze.
@matwes: interview ma na celu glownie sprawdzenie czy ktoś kłamał w cv i czy pasuje do teamu. To co się dzieje później i jak wygląda praca określa głównie process (waterfall, scrum, kanban, lean, etc) I czy jest zrozumiany czy to zwykła fabryka features (tzw. feature factory), ktore zawsze prędzej czy później prowadzą do wypalenia (burnout).
@matwes: świetna uwaga na temat A-playerów. Ja wprawdzie inna branża, ale też technologiczna, jednak to raczej uniwersalna wiedza z zarządzania. Niestety w mojej branży jeszcze nie pracowałem w firmie, która szanowałaby takie podejście. Raczej typowe "lider im bardziej uległy tym lepiej". Dotąd zawsze napotykałem na takie firmy, gdzie owszem Aplayer zarobił więcej, ale jak to mówią "dupa cicho, poradzimy sobie bez ciebie, bo mamy 50 studentów w kolejce". Teraz już robię
@matwes: Nie wiem jakim trzeba byc czlowiekiem by uwazac, ze to byla dobra prezentacja. Chlop sprawial wtedy wrazenie strasznie sfrustrowanego. Ta prezentacja o plantacjach programistow tez dobra, jak jej sluchalem to mialem wrazenie, ze autor 2 godziny wczesniej dowiedzial sie o czyms takim jak outsourcing.

Opinie o Spartezie sa jakie sa. Firma padla ofiara wlasnej legendy.
@matwes: XD a co tu jest takiego fantastycznego ? chłop mówi o (o ile dobrze pamiętam) kilkunastu algorytmach garbage collectorów XD XD mówi jak to musisz szybko pisać na komputrze bo inaczej nie jesteś dobrym PROGRAMISTOM XD co to wgl jest