Wpis z mikrobloga

Obserwuję #hot16challenge2 od początku i mam jeden wniosek - polskie popowe wokalistki radzą sobie lepiej w stylistyce rapowej niż dziewczyny które określają się raperkami. O wiele chętniej sprawdziłbym rapową płytę Natalii Szroeder czy Margaret niż kolejne próby silenia się na bycie raperem w wykonaniu Admy czy Guovy. Pierwiastek kobiecości u tych dwóch pierwszych i to jak czują muzykę, potrafią pracować głosem pozostawia te pseudo-rapowe artystki daleko w tyle. Change my mind.

#polskirap #muzyka
  • 109
Pewnie dlatego, że te popowe wokalistki mają o niebo lepszy warsztat i wykształcenie muzyczne. Bez problemu odnajdą się się w każdym stylu muzycznym bo mają lepsze umiejętności.


@Irritum: Ale utarł się taki stereotyp, że wokalistki popowe to ogólnie beztalencia które pudrują auto-tune i w ogóle one tylko mają wyglądać a wszystko robią za nie całe sztaby ludzi. Z tym że, nawet jeśli są one "produktem", nadal łatwiej, szybciej i przede wszystkim
To wydarzenie hot16challenge2 nareszcie pokazuje, że stereotyp polskiej wokalistki jako zmanierowanego wyjca a la Górniak, kiczu a la Doda, czy cepelii a la Rodowicz jest już nieaktualny, a dziewczyny mają RIGCZ. Niestety, żeby wpasować się w mainstream i zarabiać hajsy muszą być choć trochę kiczowate i wyjące i przeważnie muszą śpiewać po angielsku, co mnie #!$%@? najbardziej.

@Hypeman: ja idę jeszcze dalej i mówię, że dobry polski wokalista > aktor potrafiący