Wpis z mikrobloga

Obserwuję #hot16challenge2 od początku i mam jeden wniosek - polskie popowe wokalistki radzą sobie lepiej w stylistyce rapowej niż dziewczyny które określają się raperkami. O wiele chętniej sprawdziłbym rapową płytę Natalii Szroeder czy Margaret niż kolejne próby silenia się na bycie raperem w wykonaniu Admy czy Guovy. Pierwiastek kobiecości u tych dwóch pierwszych i to jak czują muzykę, potrafią pracować głosem pozostawia te pseudo-rapowe artystki daleko w tyle. Change my mind.

#polskirap #muzyka
  • 109
@WOiOwnik: Mery Spolsky jest świetna na żywo. Kiedyś byłam na koncercie Zalewskiego i ona była jego supportem. I była fenomenalna! Wtedy ją odkryłam. Ma bardzo fajną manierę sceniczną.

Potem włączyłam sobie jej płytę na Spotify i to już nie było to samo. Jak na żywo mnie zachwyciła, tak wersja studyjna to już dla mnie średnia.

Polecam się wybrać na jej koncert, jeśli będziesz mieć okazję!
jak ktoś ma głos , słuch i dobry warsztat do tego świeże pomysły to żaden gatunek muzyczny go nie będzie ograniczał - jak ktoś się nie nadaje do muzyki bo nie ma nic z w/w a zostanie tylko parcie na szkło to będzie rapować bo wymagania tam są minimalne i u twórców i u odbiorców ( sorry ale taka prawda)
@Hypeman: Wg mnie one przede wszystkim nie rapują. I Margaret i Shroeder fajnie wypadły ale to nie rap - stąd porównywanie ich szesnastek jest trochę bez sensu - to totalnie inna muzyka, sprawdź 3Y Gun Kara na ten przykład. Mery Spolsky zarapowała na przykład.
Poza tym warsztat warsztatem, kobiecość kobiecością ale to tak jak z rapującym Meduzą czy innymi Youtuberami. Komuś może to pasować - ja tego nie czuję, nie ma
@Hypeman: Coś w tym jest. Również czołowi męscy raperzy są zjadani przez ludzi spoza branży. Ta inicjatywa odsłania po prostu, że polska rap scena jest mega słaba. Tacy goście jak Tetris czy Łona trzymają poziom, ale skądś się to wzięło, że taki Taco czy taki Quebo mogli wypłynąć na powierzchnię - bo wyszli z czymś nowym. Wiadomo, wielbiciele klasyków zlecą się żeby hejtować, ale w polskim rapie pełno jest odtwórczych artystów,
Jedyna prawdziwa raperka do Dziarma i tyle


@nikolaj92: XD A wiesz dlaczego dziarma do tej pory nie nagrała chociaż została nominowana prawie na początku? Bo ona z rapem to ma wspólnego tylko konwencję. Popowa wannabe gwiazdeczka która gdy poczuła papier nosem to poszła do rapu. Dość powiedzieć, że to taka raperka co nagrała epkę na której nie ma ani jednego jej tekstu xD. Raperka xD.