Wpis z mikrobloga

Obserwuję #hot16challenge2 od początku i mam jeden wniosek - polskie popowe wokalistki radzą sobie lepiej w stylistyce rapowej niż dziewczyny które określają się raperkami. O wiele chętniej sprawdziłbym rapową płytę Natalii Szroeder czy Margaret niż kolejne próby silenia się na bycie raperem w wykonaniu Admy czy Guovy. Pierwiastek kobiecości u tych dwóch pierwszych i to jak czują muzykę, potrafią pracować głosem pozostawia te pseudo-rapowe artystki daleko w tyle. Change my mind.

#polskirap #muzyka
  • 109
Według mnie jedyną polską raperką której da się słuchać to dziarma


@MudrzynKamil:

XD A wiesz dlaczego dziarma do tej pory nie nagrała chociaż została nominowana prawie na początku? Bo ona z rapem to ma wspólnego tylko konwencję. Popowa wannabe gwiazdeczka która gdy poczuła papier nosem to poszła do rapu. Dość powiedzieć, że to taka raperka co nagrała epkę na której nie ma ani jednego jej tekstu xD. Raperka xD.
Wg mnie one przede wszystkim nie rapują. I Margaret i Shroeder fajnie wypadły ale to nie rap


@kafarafka: Swięta prawda. Op mówi, ze lepiej wypadły w konwencji rapowej tylko, że to nie jest konwencja rapowa. To dalej konwencja jak najbardziej popowa z elementami melorecytacji. Już ten noskill Rena którą wkleiłem wyżej bardziej radzi sobie w stylistyce rapowej.

Pomijajac już to, że ta Natalia to aż w uszy boli ile tam jest
@MudrzynKamil: Polecam puścić z tą wiedzą taki np PLIK czy Lichi i sam potwierdzisz, że tak jest. Te teksty są pisane na chwytliwych patentach które mają się sprzedać. Jak ktoś kmini jak się sprzedaje kawałki do radia itp jak są tworzone utwory które mają odnieść sukces to wyłapie takie rzeczy.

Spójrz sobie na dobrych raperów typu Mielzky czy własnie nawet Quebo teraz popularny i na ich teksty a na tekst takiej
@Hypeman: szczerze mówiąc, to cały ten czelendż pokazuje tak naprawdę mierną wartość artystyczną hiphopu. Smutna prawda jest taka, że nawet ludzie, którzy się nigdy rapem nie zajmowali, osiągają spektakularne, jak na ten gatunek muzyczny, sukcesy - przyćmiewające nawet ludzi, którzy związani są z tą sceną od dziesięcioleci... Po prostu każdy, kto umie mówić (ma dykcję na poziomie co najmniej przeciętnym) i ma jako-takie wyczucie rytmu (czytaj: w podstawówce na muzyce jechał
@Hypeman: Wgl, co Ty porównujesz. Warsztatu nawet dobrą głową nie zrobisz. Następnym razem prównaj mercedesa, do malucha, w sumie to i to auto, i jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)