Wpis z mikrobloga

#diy #elektryka #majsterkowanie

Kupiłem sobie zmywarkę i mam prąd na blaszanych/metalowych elementach...
Od razu po wpięciu do prądu, nie trzeba jej nawet włączać.
Możliwe, że to przez to, że nie mam uziemienia w gniazdku? - stary dom.
Ale pomimo braku uziemienia chyba nie powinno tak chamsko od razu walić prądem?
Odkręciłem całe drzwiczki, żeby nie dotykały zawiasów (czyli reszty zmywarki) i prąd nadal wali tu i tu.

Dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Enignum - #diy #elektryka #majsterkowanie

Kupiłem sobie zmywarkę i mam prąd na bla...

źródło: comment_1589294368HfKdfC2X0x04V49fH9T8Ea.jpg

Pobierz
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartiprog: ale nie gołym kablem bo podpinasz obudowę do prądu
Fachowcy dają jakaś diodę jak zgaduję?
Bez diody zawierasz obudowę z zerem i cokolwiek włączonego równolegle sprawia że jest pod napięciem
Oczywiście większość prądu płynie po kablu do licznika i dalej... chyba że dotkniesz mokrą ręką... Wtedy trochę kopie
Albo coś rozłączy zero to wtedy w ogóle jest ryzyko
@BajerOp: rotfl, bo tam jest różnica potencjów - przecież dioda nie zaświeci się z niczego. Problem w tym, ze one potrafią zaświecić przy bardzo niewielkiej różnicy, wystarczy że sam nie będziesz uziemiony - staniesz np. na wykładzinie, lub będziesz w butach z dobrą izolacją.
Elektrycy od dawna ich nie używają, nawet jest zakaz ich używania, przynajmniej tutaj gdzie ja pracuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bartiprog: ale nie gołym kablem bo podpinasz obudowę do prądu

Fachowcy dają jakaś diodę jak zgaduję?

Bez diody zawierasz obudowę z zerem i cokolwiek włączonego równolegle sprawia że jest pod napięciem

Oczywiście większość prądu płynie po kablu do licznika i dalej... chyba że dotkniesz mokrą ręką... Wtedy trochę kopie

Albo coś rozłączy zero to wtedy w ogóle jest ryzyko

@elf_pszeniczny: jaka dioda? Słyszałeś coś o typach sieci? Coś Ci się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soadfan: zgadza się, do końca nie rozumiem ale wiem co zrobić żeby obudowa kopała ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiedza praktyczna z wynajmowanego mieszkania w którym ktoś "naprawił" gniazdko z bolcem ale z instalacją bez uziemienia bo spółdzielnia się czepiała

A i też czytałem później komentarze w necie jak ktoś pytał czy to dobry pomysł i czy bezpieczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soadfan: chyba że to też w moim przypadku głównie tylko kondensatory zasilacza były? Jak u opa, tylko że u mnie pralka
Jak myślisz?
Instrukcji nie było więc nie wiem czy każda pralka wymaga poprawnego uziemienia z takiego względu, czy tylko ze względów bezpieczeństwa a zasilacz go nie potrzebuje