Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Z 1200g mięsa zostało 840 gramów.
Mięsko marynowane 4 dni.
Ostatnie 24 h w #szynkowar
To moja piąta #wedlinydomowe
Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi.
Jakiś blog bo chciałbym żeby moje dzieci jadły ale nie smakuje jak ze sklepu. (,)

Z mojej strony:
W szynkowar półtora kilogramowy z trudem wchodzi 1200 mięsa.

Jak wkładam kawałek w całości to nie jestem w całości dobrze wypełnić garnka. Więc tnę na średnie kawałki.

Wołowina w kawałkach do szybkowaru się nie nadaje bo się rozpada.

Nadal przesadzam z przyprawami.
#gotujzwykopem
Slwk_1 - Z 1200g mięsa zostało 840 gramów.
Mięsko marynowane 4 dni.
Ostatnie 24 h w #...

źródło: comment_1589351939whIoa2LXp5jKWpQ8s5Bh3f.jpg

Pobierz
  • 24
@Sl_w_k_1 żelatyny dodałeś? Bez tego może Co nie skleić. Jak mięso jest suche to możesz wlax trochę wody i wmasować w mięso, jak robiłem szynkę w kawałkach to dałem 100 ml wody na kg mięsa i 2 łyżeczki żelatyny i się w miarę zbiło w jedną całość.

Pamiętaj o wylewaniu skroplin po parzeniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kyuumeitai: żelatyny chce unikać ma być eko.

Ja po parzeniu chłodzę na powietrzu a potem w lodówce.
Na następny dzień wyciągam.
Rozumie że mam przed lodówką wylać skropliny
@Sl_w_k_1 co jest nie tak z żelatyną, że nie jest eko?

Skropliny wylewasz zaraz po parzeniu, bo zabierają Ci klej. Nie chłodzi na powietrzu tylko w zimnej wodzie najpierw przez jakieś 2-3h to lepiejj się mięso ściągnie.
@Sl_w_k_1: @sztajek: Dokładnie, żeby dostać nierozlatującą się szynkę z kawałków wyrabiam mięso w mikserze planetarnym tak samo jak ciasto na chleb przez ok. 5 minut no i dodaję do wszystkiego łyżeczkę żelatyny rozrobionej w wodzie. I jeśli masz pałkę kuchenną to koniecznie już w szynkowarze poubijaj kawałki.
@Sl_w_k_1: Z przyprawami to lepiej dać mniej niż więcej jeśli robisz wędliny w szynkowarze. Na pewno z czosnkiem nie ma co przesadzać (max 2-3 ząbki/1kg mięsa), bo przechodzi nim cała wędlina i jest nie do zjedzenia (wiem z doświadczenia). Do kurczaka dodaję po łyżeczce pieprzu, majeranku, tymianku i natki pietruszki na 1 kg mięsa. Czasami paprykę słodką, ale nie wędzoną, bo mi nie smakuje. Zazwyczaj też na maxa wrzucam mięsa, aż