Wpis z mikrobloga

@IsambardKingdomBrunel: w miare ok, jestem tu dopiero od poczatku roku, ale odrobinke nizej poziom niz w Irlandii, gdzie mieszkalem ostatnie 5 lat, tam mialem juz 3000-3200 netto w zaleznosci od miesiaca. Tyle, ze tam placilem 1500 z rachunkami za mieszkanie, a tutaj 800 ze spoldzielni z rachunkami, wiec w sumie wychodzi podobnie, ale zyje w prawdziwje Europie i do domu blisko, no i pogoda lepsza. W IE jedzenie tansze, kluby i
  • Odpowiedz
  • 1
@wykop_lub_zakop Dlaczego przeniosłeś się z Irlandii do Niemiec? Sam planuję emigrację do krajów anglojęzycznych i dziwi mnie że chciało Ci się uczyć języka i przeprowadzać skoro poziom życia jest podobny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lavson
Stawiam, że:
A) lepsza kasa
B) blizej, nie trzeba latac
C) Niemcy to poziom wyżej jesli chodzi o inzynierie. Lepsze mozliwosci rozwoju.

Piszę to pracując w bdb firmie w UK. Gdybym dostał porównywalną ofertę z Niemiec, mooocno drapałbym się po głowie.
  • Odpowiedz
@wykop_lub_zakop Dlaczego przeniosłeś się z Irlandii do Niemiec? Sam planuję emigrację do krajów anglojęzycznych i dziwi mnie że chciało Ci się uczyć języka i przeprowadzać skoro poziom życia jest podobny.


@Lavson: poziom życia w Niemczech jest imho wyższy niż w Irlandii. Irlandia to dobre zarobki, ale infrastruktura, domy itd. są gorsze niż w Polsce, a co dopiero niż w Niemczech. Do tego dochodzi fakt, że Irlandia to jednak wyspa, jak tam
  • Odpowiedz
  • 0
@narwi
@szyy
@wykop_lub_zakop

Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Pewnie rozważał bym Niemcy na pierwszym miejscu gdyby nie bariera językowa. Zanim nauczyłbym się niemieckiego do poziomu pozwalającego mi pracę w naszej branży (mibm) minęły by z 2 lata Niestety czas ucieka a człowiek nie młodnieje ^^
  • Odpowiedz
  • 1
@Lavson
UK jest spoko. Zamiast koncentrowac się na konkretnym kraju, szukaj dobrej firmy w twojej branży. Trawa zawsze jest zielensza u sasiada, ale wszedzie bedzie ci lepiej niz PL (zarobki/poziom zycia/ czesto tez poziom pracy).
  • Odpowiedz