Wpis z mikrobloga

Do bojkotu #trojka dołącza Mela Koteluk, szacuneczek!

"W połowie kwietnia dostałam telefon od jednego z redaktorów radiowej Trójki z zaproszeniem do nagrania dżingla zachęcającego do pozostania w domu. Rozmowa ta odbyła się w trakcie protestów przeciwko projektowi Kai Godek, ale i w świetle innych absurdalnych planów partii rządzącej, takich jak wybory korespondencyjne w trakcie epidemii przeprowadzane „na ślinę i sznurek”. Długo by wyliczać.

Odmówiłam słowami, że sprawy poszły za daleko, i że mimo ogromnego sentymentu dla „dawnej Trójki”, dziś nie widzę tam miejsca dla siebie - w każdym sensie. ⠀
Że destrukcyjne działania władzy nie dotyczą tylko upolityczniania mediów - wystarczy się uważnie rozejrzeć i zaobserwować, że destrukcja ta odbywa się na wszystkich poziomach. ⠀
Że miarka się przebrała i w tej chwili liczę na bojkot artystów, bo brak jasnego sygnału legitymizuje to, co się dzieje.
I że dopóki media publiczne nie będą przeprowadzać swojej misji w sposób godny - będę realizować się w innych wymiarach.
Minął równo miesiąc od tej rozmowy, poszła iskra od Kazika i stało się.

Tak, ja również zawieszam współpracę z upolitycznioną anteną PR3 do czasu, aż nie wróci tam wolność słowa i wolność artystyczna. Wolność wszelka i szacunek.

Przypomnijmy: problemy Trójki nie zaczęły się wczoraj, ale unieważnienie 1 miejsca Kazika na LP3 osiągnęło Mount Everest nadużyć. Symboliczny powrót cenzury unaocznia, w jak zawrotnym tempie topnieje w naszym kraju demokracja i jak próbuje się nam ograniczyć lub odebrać wolność.

Pamiętacie słowa Stefana Kisielewskiego: "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” Wierzę, że zakres tolerancji dla patologicznych zachowan manipulacyjnej władzy właśnie dobiega końca i że tym razem staniemy w obronie swoich granic i powiemy jednogłośnie to „hola!”. Zróbmy wszystko, by wykorzystać tę szansę i zwolnić tych ludzi. Nie uprawniać ich do dalszego sprawowania władzy.

Dziękuję "dawnej Trójce” za wspieranie mnie od początku oraz redaktorom, którzy dwoili się i troili, by zachować standardy. Szczególnie dziękuje Piotrowi Metzowi za ogromne wsparcie od zawsze. Wierzę, że spotkamy się w lepszych okolicznościach."

#zakazik #bekazpisu