Wpis z mikrobloga

Cześć, już o 17:00 rusza dzisiejszy #dyzur #telefonzaufania

17:00-20:00
0 800 220 280

Jeśli widzisz ten wpis, czujesz się źle psychicznie - z jakichkolwiek przyczyn - pamiętaj, że połączenie nic Cię nie kosztuje i zawsze możesz się rozłączyć. Może być tak, że nie otrzymasz takiej pomocy, jakiej potrzebujesz lub jakiej się spodziewasz, ale na pewno będzie tak, że ktoś spokojnie, bez oceniania Cię wysłucha. Powie Ci też co sądzi jeśli o to spytasz. Czasami to wystarczy, żeby wziąć chwilę oddechu, ulgi, nabrać trochę perspektywy.

Nie czekaj aż Twoje #problemy urosną tak, że nie będziesz umial sobie z nimi poradzić. Nie myśl czy są wystarczająco duże czy są wystarczająco ważne, moze ktoś inny bardziej potrzebuje.. jeśli czujesz się źle to po prostu zadzwoń.

Możecie do nas również wysyłać wiadomości #prv - natomiast prosimy o wyrozumiałość w kwestii odpisywania, odbieramy równocześnie telefony i nie zawsze będzie mozliwość odpisać od razu.

#depresja #smutek #dol #samotnosc #niepokoj #stres #zlemi #pomoc #psycholog #polska #przegryw
Pobierz
źródło: comment_1589801282Rie7OmXRAtcKd4gOKDEams.jpg
  • 41
@FundacjaZnajdzPomoc: kiedyś jak miałem myśli samobójcze zadzwoniłem pod jeden z numerów wsparcia. Pani psycholog powiedziała "a co ja mogę, proszę się skontaktować z psychiatrą i nie blokować linii". Miałem po tym swój epizod z próbą samobójczą. Nieudaną bo jak na przegrywa i to mi się nie udało dobrze wykonać
@iThink: niestety faktycznie ciężko o dobrego specjalistę... trzymamy kciuki, ważne że dajesz sobie radę. Na pewno jeśli masz możliwośc to warto jednak dla spokoju i bezpieczenstwa skorzystac z jakiejś terapii, zwykle problemy sie same nie rozwiązują... teraz jest dużo dyżurów psychologów online, może warto znalezc takiego, z którym bedziesz czuł się komfortowo pracując. W razie czego napisz prv, możemy kogoś polecić. Jakby coś to wiesz gdzie dzwonić.
@FundacjaZnajdzPomoc: wiem gdzie dzwonić, ale przez cholerną policję nie mam pewności, że pomoc zawsze odbierze. Dla mnie to sprawa życia, dosłownie. Daję sobie radę i funkcjonuję dzięki nielegalnej substancji, a wolałbym zamiast chodzić do dilera i wspierać dziwnych ludzi kupować jak w holandii w ludzkich warunkach, paląc otwarcie przy innych ludziach i zawierać z nimi przy okazji nowe znajomości
@iThink: chodziło nam bardziej o terapię...szkoda całe zycie sie trzymac na substancji - naturalnej czy nie, legalnej czy nie.. to zawsze bedzie generować stres "a co jak nie dostane" wiec warto pomyslec o dlugoterminowym rozwiązaniu.. gdybyś potrzebował podpowiedzi gdzie szukać, miał gorszy nastrój/dzień to zadzwoń, pogadamy, podpowiemy.
@theqkash: Faktycznie, sory, niedoczytane. Każda taka sytuacja jest mimo wszystko inna i jest poddawana natychmiastowej wspólnej analizie naszego zespołu psychologów telefonu. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia jesteśmy oczywiście zobowiązani do powiadomienia służb.
@FundacjaZnajdzPomoc: O huy, gdzie byliście 5 miesięcy temu jak chciałem żegnać się z tym parszywym światem?!

Super inicjatywa. Muszę się tylko zebrać na odwagę i jak Was już zaatakuje moimi wysrywami to sami będziecie szukać pomocy. Przygotujcie się tam mentalnie na mnie.

Jak to działa? Zawsze jest dyżur w tych samych godzinach codziennie czy temat Waszej dostępności jest dynamiczny?