Wpis z mikrobloga

  • 756
#zalesie

Pracuje w zakładzie produkcyjnym w biurze. Na dwóch halach montażowych są kamery ze względów bezpieczeństwa. Więc i w aktach mam podpisana zgodę na kamery w miejscu pracy. Ostatnio prezes jakieś dwa tygodnie temu zlecił zainstalowanie kamery w biurze. Siedzę w rogu i na moje nieszczęście jest tuż za mną pod sufitem. Widziałem podgląd i wszystko u mnie widać na monitorze i laptopie. Przez to teraz strasznie niekomfortowo czuję się w pracy. Od dwóch tygodni w ogóle nie mam ochoty do niej chodzić i patrzę tylko, by swoje odbębnić i iść do domu. Skrępowany jestem przez nią cały czas bo czuję się, jakby kierownik albo prezes za mną stał i cały czas patrzył mi na ręce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 172
@Szr1h raczej o kontrole chodziło, pracowaliśmy na akord mając normy, jak zrobiłeś swoje mogłeś iść na dłuższą pauze a to sie nie podobało przełożonym ()

Chcial wprowadzać zmiany norm, krótkie przerwy, zabrać dodatki itp itd .

Jak przyszedłem tam do pracy zarabialiśmy porządne 1600€ podstawy plus 1000€ premii za wyniki, prace ponad normę, nadgodziny itp itd. Dalo się super zarobić, po kilku miesiącach przyszedł ten nowy
@bolczan

@v1lk: o #!$%@?, czyli skoro stawki podajesz w Euro to nie w Polsce pracowałeś? Bo takie zachowanie to brzmi jak polska szkoła zarządzania. Pracownicy pracują wydajnie i efektywnie i ponad normę, bo dostają godziwe wynagrodzenie? Trzeba im #!$%@?ć z pensji xD


W Niemczech na magazynach spożywczych Kaufland, netto, lidl itp zależy gdzie było potrzebne wsparcie ʕʔ

Przełożonym był Pan urodzony w Polsce, a wychowany w Niemczech,
@Shiv3r: te folie "prywatyzujące" potrafią mieć bardzo wąskie kąty widzenia. Przejdź się i sprawdź. A skoro masz podgląd kamer to przynieś do pracy, nie naklejaj i przyłóż, zobacz jak to wygląda w praktyce. Ale generalnie to nie brzmi zbyt dobrze. Wygląda jak micromanagement typa, który ma zero cech przywódczych i zero zdolności zarządzania ludźmi. Będzie tylko gorzej.