Wpis z mikrobloga

  • 756
#zalesie

Pracuje w zakładzie produkcyjnym w biurze. Na dwóch halach montażowych są kamery ze względów bezpieczeństwa. Więc i w aktach mam podpisana zgodę na kamery w miejscu pracy. Ostatnio prezes jakieś dwa tygodnie temu zlecił zainstalowanie kamery w biurze. Siedzę w rogu i na moje nieszczęście jest tuż za mną pod sufitem. Widziałem podgląd i wszystko u mnie widać na monitorze i laptopie. Przez to teraz strasznie niekomfortowo czuję się w pracy. Od dwóch tygodni w ogóle nie mam ochoty do niej chodzić i patrzę tylko, by swoje odbębnić i iść do domu. Skrępowany jestem przez nią cały czas bo czuję się, jakby kierownik albo prezes za mną stał i cały czas patrzył mi na ręce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 172
Więc i w aktach mam podpisana zgodę na kamery w miejscu pracy. Ostatnio prezes jakieś dwa tygodnie temu zlecił zainstalowanie kamery w biurze


@Shiv3r: Nie ma czegoś takiego jak zgoda pracownika na kamery w pracy. Piszesz skargę do PIP, że firma nie przestrzega Kodeksu Pracy - kamery można zamontować tylko po podaniu pracownikom pełnej informacji prawnej i trzeba to zrobić dwa tygodnie przed ich uruchomieniem. Praktycznie żadna firma o tym nie
@Shiv3r a taki filtr prywatny na monitory? To się nakleja jak szybkę na telefon i działa wyśmienicie. Musisz siedzieć na wprost ekranu żeby z niego czytać.