Wpis z mikrobloga

Mirosławy! Złamany mini jack 3,5 mm utknął mi w Nintendo Switch xD
Tzn. ułamała się końcówka i już tam została. Próbowałem ją wyciągać:
- po prostu wkładając nieurwaną końcówkę słuchawek i wyciągając, efekt: X
- wkładając końcówkę wkładu od długopisa, efekt: X
- przylepiając gumę do żucia do patyczka od szaszłyka, efekt: X (plus musiałem gumę wyciągać bo się pokleilo)
- aplikując klej super glue/kropelka do końcówki wkładu od długopisa oraz końcówki felernych słuchawek. W jednym i drugim przypadku, po odczekaniu 10 minut we wtyczce, efekt: X

Ma ktoś może pomysł co mógłbym jeszcze zrobić by wydostać to badziewie? Myślę głównie o metodach bez rozkręcania, bo Switch jest skręcony na śrubki że wzorkiem jak ze środka okręgu w logo Mercedesa - chyba nie mam takiego śrubokręta premium xD

#elektronika #nintendoswitch #majsterkowanie
W.....t - Mirosławy! Złamany mini jack 3,5 mm utknął mi w Nintendo Switch xD
Tzn. uł...

źródło: comment_15899800603JTQ2VZjskwhuLlE472Yt9.jpg

Pobierz
  • 93
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Widzet: to będzie trudne ale zrób tak:

Cztery małe igly

Dwie nitki

Weź nitke I przewlecz przez dwie igly, włóż igly obok siebie w kanał aż do końca, staraj się jedna z igieł "obkrążyć" bolec aby nitka która jest pomiędzy iglami znalazła się pod nim, musisz włożyć igly ostrym końcem do góry aby nitka była na dole więc uważaj. Poszukaj takich igieł które mają cienką główkę aby weszły między bolec a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Widzet: Albo uda się mocnym klejem, na przykład kropla poxipolu na wykałaczce i poczekać z godzinę aż złapie, albo trzeba rozkręcać. Ja bym się powoli godził z myślą, że port może wymagać wymiany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Widzet: mała śrubkę spróbuj wkręcić w urwany wtyk, środek jest plastikowy i powinno wejść, ew. Wiertło 2mm, wywiercić, kropelka do środka, wykalaczka w to i wyciągasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Widzet: jak igła nie będzie wchodzić luźno między bolec a ściankę gniazda to myślę zrobić tak:

Połóż nitke w przestrzeń między ścianka a bolcem i igłą ją wciskaj w tą przestrzeń, może jakoś da radę.
@Widzet zlamalem kiedys tak.mini.jacka w slocie w komputerze. Ja rozwiercilem to wtedy mini wiertelkiem w takiej malej wiertarce (dremel czy cos takiego~). Wiertlo sie slizgalo na boki jak #!$%@? ale jakos dalem.rade i potem wyssalem.wióry odkurzaczem. Srednio polecam te metode, tak tylko.mowie xd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Widzet: odkurzacz z najmniejsza mozliwa koncowka, przytkaj palcami tak zeby zostala tylko szczelina na gniazdo. Moze wyjdzie bez kombinowania.