Wpis z mikrobloga

Mirosławy! Złamany mini jack 3,5 mm utknął mi w Nintendo Switch xD
Tzn. ułamała się końcówka i już tam została. Próbowałem ją wyciągać:
- po prostu wkładając nieurwaną końcówkę słuchawek i wyciągając, efekt: X
- wkładając końcówkę wkładu od długopisa, efekt: X
- przylepiając gumę do żucia do patyczka od szaszłyka, efekt: X (plus musiałem gumę wyciągać bo się pokleilo)
- aplikując klej super glue/kropelka do końcówki wkładu od długopisa oraz końcówki felernych słuchawek. W jednym i drugim przypadku, po odczekaniu 10 minut we wtyczce, efekt: X

Ma ktoś może pomysł co mógłbym jeszcze zrobić by wydostać to badziewie? Myślę głównie o metodach bez rozkręcania, bo Switch jest skręcony na śrubki że wzorkiem jak ze środka okręgu w logo Mercedesa - chyba nie mam takiego śrubokręta premium xD

#elektronika #nintendoswitch #majsterkowanie
W.....t - Mirosławy! Złamany mini jack 3,5 mm utknął mi w Nintendo Switch xD
Tzn. uł...

źródło: comment_15899800603JTQ2VZjskwhuLlE472Yt9.jpg

Pobierz
  • 93
@krzych0: @m0d3_m4_d0wna: @jest_agrest-nie_ma: @Loslauer:

Postowane wyżej pęsety okazały się nieco za szerokie. Jedną z nich nadgiąłem jednak kombinerkami, tak aby końcówka była mniej taka /\ a bardziej taka ||. Udało się teraz wchodzi elegancko cała do gniazda i mogę nią objąć taki cypelek, który wystaje na środku z urwanej końcówki jacka. Niestety, siedzi #!$%@? mocno, albo ja nie umiem dobrze tym operować i mi się łapa trzęsie bo
Brak dobrych wiadomości jak na razie. Byłem u zegarmistrza, ale trafił mi się jakiś niekumaty i miałem wrażenie, że w ogóle nie wiedział o co chodzi. Mówił coś o lutowaniu i że nikt mi tego nie zrobi. Nie wiem. Na moje trzeba tylko wyciągnąć tę końcówkę.
Byłem też w serwisie komputerowo-telefonowym. Popatrzyli, popróbowali pęsetą, ale nic z tego. Na otwieranie się nie zgodziłem bo jest jeszcze gwarancja. I zastanawiam się czy na