Wpis z mikrobloga

Bezmięsne alternatywny mięsa.
Jestem w szoku jak pyszne są i jak bardzo przypominają mięso dostępne teraz, szczególnie niektóre, roślinne alternatywy mięsa. Opiszę wam te które próbowałem.

1. Beyond Burger (ten słynny produkt, w który inwestował Bill Gates)- to po prostu wymiata. Burger z tym smakuje jak burger z bardzo wysokiej jakości (!) wołowiną. Produkt 100% roślinny (wegański), bazuje na grochu, ma więcej białka niż mięsny burger. Dla mnie znacznie lepszy w smaku niż mięsne burgery z wysokiej półki. Jest soczyste i pyszne. A nawet nie ma co do tego porównywać takich burgerów z sieciówek, bo one smakują jak podeszwy do tego. Jedyną wadą jest to, że jest dość drogie.

2. Naturli Mielone- duński produkt, 100% roślinny, dostępny czasem w Netto za ok. 9 zł. lub gdzieś indziej drożej. Bazuje na grochu lub soi (są chyba dwie wersje dostępne). Bardzo dobre w smaku, ale samo w sobie, jakby zrobić z tego burgery to nieco mniej przypomina mięso niż Beyond Burger, natomiast jak zrobiłem z tego spaghetti bolognese to po prostu to jest idealne do tego dania. Smakuje w tym daniu znowu jak wysokiej jakości mięso i przepysznie, jestem pewien, że jak zrobicie takie spaghetti to nikt nie pozna, że w waszym daniu nie ma żadnego produktu odzwierzęcego.

3.Wegańskie i wegetariańskie burgery oznaczone Plant Beef ze szwedzkiej sieci Max Premium Burgers- bardzo dobre, wielu mówi, że smakują bardzo jak mięso (ale to raczej ci co nie próbowali jeszcze beyond burger, ja też tak myślałem przed spróbowaniem beyond burger). Dla mnie bardzo dobre w smaku, ale mniej przypominają mięso niż Beyond Burger.

Od czasu spróbowania tych wegańskich alternatyw mięsa dla mnie sieci typu Mak czy inne po prostu nie istnieją, bo w porównania do tych wegańskich burgerów tamte mięsne smakują jak podeszwy od buta i nie wiem po co miałbym je kupować.

#kuchnia #gotowanie #fastfood #ciekawostki #weganizm #wegetarianizm #jedzenie #biedronka #lidl #netto #zakupy #mcdonalds #burgerking #burger
projektjutra - Bezmięsne alternatywny mięsa.
Jestem w szoku jak pyszne są i jak bard...

źródło: comment_1590738426biXIL8ou32pOlG2aGbzsh5.jpg

Pobierz
  • 113
@trololo55: Bo może ktoś lubi smak dobrego mięsa, albo chce mieć taką odmianę od potraw o smaku warzywnym.
Po drugie beyond burger jest dla mnie znacznie smaczniejszy niż zdecydowana większość (a może i wszystkie jakie jadłem) z mięsnych burgerów. Mak w ogóle nie ma porównania nawet, a tym bardziej taki zimniejszy mak, to w ogóle jakby jeść jakąś podeszwę od buta w porównaniu do tego roślinnego beyond meat. Po prostu jest
@projektjutra: Jadłem Beyond i jak tak sobie trochę go podziabałem poza zamówionym burgerem, to dało się wyczuć, że to roślinna alternatywa. ALE - Gdybym nie dziabał to myślałbym, że to rodzaj mięsa, którego jeszcze nie jadłem :D Poza tym był on o wiele smaczniejszy od innych alternatyw roślinnych a nawet zwykłych burgerów z Burger Kinga. Ogólnie wg mnie idealna alternatywa - Nie zastępuje całkowicie smaku mięsa, tylko proponuje własny, który jest
@projektjutra: potwierdzam, sam próbowałem ostatnio po raz pierwszy i wyszło mega dobre. Zajebista i dużo zdrowsza alternatywa dla mięsa, home made burgery dla mnie od teraz tylko z BM. Szkoda, że często ich nie ma w Kaufie.

Swoją drogą, gdzie kupujesz?
jak ktoś lubi smak mięsa to je mięso


@trololo55: może lubić smak mięsa ale nie lubić potencjalnego zwiększonego ryzyka nowotworu, może zdawać sobie sprawę że trafienie na prawdziwą, zdrową wołowinę - czyli taką z krów wypasanych na trawie, nie zawierającą tłuszczów nasyconych - jest niemal niemożliwe. Ja na przykład mam kamicę woreczka żółciowego i jak zjem tłuste mięso, szczególnie z tłuszczami nasyconymi, to mam #!$%@?, już lądowałem z takich przyczyn w