Wpis z mikrobloga

Od wyjścia kanalizacji z domu do szamba mam około 5m. Sprawdziłem laserem i różnica pomiędzy górą rury wyjścia z domu a górą wejścia do szamba to 50 cm czyli wychodzi 10%. Trochę za dużo. Jak sobie teraz z tym poradzić? Zrobić tak żeby przez te np. 4m było te 3% spadku a na ostatnim metrze zrobić kolankami ostrzejszy spadek w dół? Czy może jest jeszcze jakiś inny patent (oprócz podniesienia szamba bo już nie ma takiej opcji)?

#budownictwo #budujzwykopem #kanalizacja
  • 4
Czy może jest jeszcze jakiś inny patent


@Rst00: studzienka rewizyjna choć jak dla mnie ten spadek mógłby zostać

Największe dopuszczalne spadki przewodów instalacji kanalizacyjnych jw. nie powinny przekraczać, w zależności

od średnicy rur:
a) kamionkowych, betonowych i z tworzyw sztucznych:
15% dla d ≤ 0,15 m
10% dla d = 0,20 m
8% dla d ≥ 0,25 m
http://www.iko.pwr.wroc.pl/PracowDrct/Aleksandra_Cichon/_W2_wymiarowanie_instalacji_kanaliz.pdf
@darek-jg: no czyli faktycznie jeszcze się łapie w te normy ale jeżeli bym nie chciał dawać dodatkowej studzienki rewizyjnej to lepiej po całej długości zrobić spadek 10% czy na tych 4m taki jaki powinien być (3%) a następnie ostrzejszy w dół.

Myślałem o czymś takim jak w pic rel ale nie wiem co będzie lepsze. Logika by mi podpowiadała że lepsze to rozwiązanie z łagodnym spadkiem przez większość (żeby "twarde" się
Rst00 - @darek-jg: no czyli faktycznie jeszcze się łapie w te normy ale jeżeli bym ni...

źródło: comment_15907823597NwXxhuDplfLKywwhoP680.jpg

Pobierz