Wpis z mikrobloga

Złapała mnie zajawka żeby sobie kupić jakąś figurkę na #gamesworkshop i pomalować. Nie planuję raczej budować potężnej armii czy używać figurek do gry. Raczej tak żeby mieć fun z malowania i ew. postawić sobie na regale. Widzę niestety, że do figurek nie dołączają farbek, nawet próbników. Jak to dobrze ogarnąć? Nie widzę sensu w kupowaniu figurki za 200zł i do niej farbek CITADEL za kolejne 200zł skoro zużyje je w 5% pewnie.

Aha i ważna sprawa - raczej myślę o czymś z LoTR - jakiegoś trolla czy inną bestyję.

#modelarstwo #grybezpradu dodam #lotr #warhammer i #warhammer40k dla zasięgu
OrzelKaskader - Złapała mnie zajawka żeby sobie kupić jakąś figurkę na #gamesworkshop...

źródło: comment_1591172753FGXOUU5LMdwBfvJ8TRvXN0.jpg

Pobierz
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OrzelKaskader: czy jest sens kupować jedna figurkę za 200? Jest sporo figurek z Lotra na necie sprzedanych jako używane. Nawet jak kupisz już pomalowaną możesz zmyć farbę bez obaw o jej stan bo wiele z nich jest metalowych.
@OrzelKaskader: Washe z zasady są prześwitujące więc można nakładać je na dowolny kolor. Dwa najczęściej, masowo wręcz wykorzystywane to nuln oil (czarny, przyciemni) i agrax earthshade (brązowy, fajnie wychodzi ze złotem, skórą itp). Reszta (czerwienie, zielenie i niebieski) to już raczej specjalistyczne farby. Nie musisz dobierać washa do każdej farby osobno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gerard_Z_Rumii: Mogę Cię poprosić jeszcze o zerknięcie na mój koszyk?

1) podkład (wybrałem szary - ponoć w miarę uniwersalny)
2) farby (w tym czarna i biała do rozjaśniania/przyciemniania)
3) 2 x wash (te co pisałeś)
4) pędzelki (kupiłem takie jak znalazłem na jednej ze stronek)

Będziemy potrzebować 5 pędzli:
-do detali (000 minimum, ja używam 0/10 lub 0/5)
-dry brush do detali (00 płaski i twardy)
-dry brush do większych powierzchni
@OrzelKaskader: Jeśli to ma być jedna figurka i tyle to poza podkładem, farbkami, washami i pędzlami nic więcej nie potrzebujesz. Natomiast jeśli jeszcze nie zamówiłeś to zastanów się nad podmienieniem "agrax earthshade" na "reikland flashshade". Dwa washe, które były wcześniej wspomniane są dosyć do siebie podobne i jeśli nic wcześniej nie malowałeś to praktycznie nie zauważysz różnicy. Taki czerwony wash da Ci fajny efekt na cielistych i metalicznych elementach.
Jeśli kupujesz
@OrzelKaskader:
Kurde, kleje ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do modeli i jakiś typu kropelka i wikol, ew. butapren.

Szary podkład jak najbardziej ok, szczerze mówiąc tu nawet podkład akrylowy samochodowy się nada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakieś farby + biały/czarny - ok. Cytadelowe nie cieszą się już taką renomą jak kiedyś - zasychają, różnie bywa z kryciem, no i upierdliwy system zamykania (wywracają
@masakraman: Dzisiaj przyszła figurka :) Dodatkowo zamówiłem sobie jeszcze wczoraj wiertareczkę ręczną by lepiej przymocować kończyny (metoda pinowania). Mam tylko pytanie - nie zamówiłem (za późno doczytałem) żadnej szpachli do wypełnienia braków miedzy sklejonymi elementami. Czy klej poxipol będzie dobrym zamiennikiem?
@Ordynat_Michorowski: Dzięki - to już pewnie kwestia "jak komu wygodniej". Póki co nie mam wyrobionej opinii bo wciąż pierwsze malowanie przede mną.
@dejson: Nie wchodzi w grę :)