Wpis z mikrobloga

@bulistnienia Mam zadanie domowe, żeby zrobić animację - klatka po klatce. Nauczyciel dał Photoshopa CS6 Portable, ale na Linuxie nie idzie mi, więc pytam się, czy są jakieś zamienniki na Ubuntu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@venticco: Zainstalowam i strasznie sie rozni od Photoshopa. Niestety, to nie jest to. Musi byc bardziej podobne do Photoshopa, a przede wszystkim mowilem, ze program ktory jest ZAMIENNIKIEM Photoshopa, a nie tylko program do animacji ()
Szanowny @Skim25: blender 2.8 to prawdziwa kobyła, kiedy się już go nauczysz, będziesz mógł osiągnąć wszystko. Połączyć co trzeba z GIMPem i Kiritą i będzie dobrze. Jest też inscape. Ja tak robię, tylko ja już lata w tym dłubie (nie jestem grafikiem, po prostu potrzebowałem).
pyroxar - Szanowny @Skim25: blender 2.8 to prawdziwa kobyła, kiedy się już go nauczys...
@Skim25: jak się zdecydujesz na blender i GIMP (ten pierwszy załatwi sprawę tego co pokazałeś) to podeślę przydatne linki. Poza tym czemu nauczyciel promuje niewolne oprogramowanie? Domyślam się, że kopiuje bez zgody właściciela (raczej nie kupiliście każdy swojej wersji), czyli kradnie....
pyroxar - @Skim25: jak się zdecydujesz na blender i GIMP (ten pierwszy załatwi sprawę...