Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #rosliny #oliwka #uprawiajzwykopem #uprawa

Dzień dobry. Potrzebuje diagnozy drzewka Oliwnego. Niepokoją mnie jej liście. Zawijają się wzdłużnie do środka lub wyginają w poprzek w stronę słońca. Część, bardzo niewielka, całkowicie uschnięta. Nieregularnie wybrawione. Generalnie coś z tym drzewkiem się dzieje i nie wiem co. Próbuje wyczuć ile potrzebuje wody. W zeszłym roku raz w tygodniu obficie. W tym roku zaczęły przysychać końcówki więc przerzuciłem się na dwa razy w tygodniu umiarkowanie. Kupiona latem zeszłego roku. Na zimę trzymana w domu. Od kiedy jest 5+ stopni w nocy stoi na balkonie. Zeszłego roku tępiłem w niej "stonogi" zalewając wodą i czekając aż wyjdą, miała też przygodę z wełnowcem. W tym roku pojawiły się lepkie końcówki liści które zmywałem gąbką z wodą. Póki co jest ok, ale niepokoje się tymi liśćmi. Ktoś coś wie i poradzi? Z góry dziękuję.
Pobierz PosiadaczKonta - #ogrodnictwo #rosliny #oliwka #uprawiajzwykopem #uprawa

Dzień dob...
źródło: comment_1591349303b1saKyGZ7L6u0Qho1CFq5o.jpg
  • 13
W tym roku zaczęły przysychać końcówki


@PosiadaczKonta: Końcówki schną od za małej wilgotności powietrza nie ziemi, podlewaj jak podlewałeś ale doniczke ustaw na podstawce z kamykami i wodą. Duża podstawka z kamieniami i wodą, na tym doniczka z oliwką na podstawce żeby nie stała w wodzie.

Na zimę trzymana w domu


Na zime zimuj w chłodnym korytarzu

zalewając wodą i czekając aż wyjdą


@PosiadaczKonta: Nie rób tak roślinom nigdy, zniszczysz
Pobierz Niewiemja - > W tym roku zaczęły przysychać końcówki

@PosiadaczKonta: Końcówki sch...
źródło: comment_1591349629K40rwjS4LeG7kgZGCHjr2y.jpg