Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wcześniej źle dodałem posta, więc jeszcze raz. Student. Dostałem 1 postojowe i złożyłem 2 wniosek rsp-ck przez PUE. Wniosek znajduje się w 'dokumenty wysłane ' ale nie pojawia się w 'tarcza antykryzysowa-wnioski'. Miał ktoś tak i dostał pieniądze, czy student ma wysyłać ten wniosek listownie?
#zus #pue #postojowe #tarczaantykryzysowa #rsp-ck
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
podali że wnioski będzie można składać 3 miesiące po ogłoszeniu zakończenia pandemii


@Ridge8: te wnioski bedzie mozna skladac tylko wtedy jesli wciaz nie bedziesz miec pracy :-/

@bond007: kurde to tak napisali to wszystko na tym ZUSie że można różnie interpretować
@bond007: przecież nawet tutaj na wykopie ludzie pisali, że dostali przelewy z datą marcową w tytule przelewu. Byli też tacy co dostali 2 przelewy z tą samą datą. Jeżeli składasz w danym miesiącu wniosek wykazując, że w poprzednim zarobiłeś mniej lub wcale przy kontynuacji, to oczywiste, że świadczenie dostajesz za okres sprzed złożenia wniosku. Problem wynika z tego, że ZUS nie ogarnia wniosków na bieżąco, tylko z mega opóźnieniem i bez
@bond007: ZUS zorganizował pracę z dupy po prostu. Po co przy każdej umowie cywilnoprawnej wskazywanie zleceniodawcy, skoro już mają to w systemie? A ZUS tłumaczy się brakiem wiedzy o umowach. Taki ch.... Może w przypadku umów o dzieło. Resztę umów należało zautomatyzować, a ręcznie obsłużyć umowy o dzieło. Do tego jednorazowe oświadczenie zleceniodawcy, czy jest w przestoju, czy nie, zamiast sprawdzania przy każdym je*anym wniosku.
@bond007: miałem na myśli, to że ZUS tłumaczy w ten sposób dlaczego zleceniobiorcy nie mogli w swoim imieniu składać wniosków o pierwsze postojowe - bo musieli niby potwierdzać, że zleceniodawca ma przestój. Wystarczyło więc aby zleceniodawcy obligatoryjnie zgłosili jednorazowo fakt wystąpienia przestoju do ZUS.
@bond007: wszystko zależy od sytuacji politycznej niestety, bo na tą chwilę wszystkie decyzje były podejmowane właśnie z polityką w tle, a nie zdrowiem, szczególnie aktualne zniesienie obostrzeń, co za tydzień walnie takim wzrostem zachorowań, że na drugą falę nie będzie trzeba czekać do jesieni. Na dobrą sprawę u nas jeszcze pierwsza fala się nie skończyła, rząd ją tylko rozsmarował jak nie powiem co po chodniku. Na postojowe na jesień bym nie
@bond007: przy tak stosunkowo niskiej śmiertelności nikt o zdrowych zmysłach nie zdecyduje się na dłuższy lockdown. Mamy farta, że to nie jest pandemia gorszego paskudztwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tombaro: czyli jeśli ja skladalem wniosek i wykazali że ostatnia wypłatę miałem w lutym to powinienem dostać za marzec? Nie wiem czemu wpisali mi date majową, w takim razie ja powinienem mieć wpisana datę majową i teraz pwoinienem starać się jeszcze z 2 wnioskiem za kwiecień bo wtedy jeszcze też nie pracowałem... W maju już pracowałem A oni mi płacą za maj postojowe, a przecież w systemie mają wszystko.... co za