Wpis z mikrobloga

@0202122: Wagowo w213 jest w podobnej lidze co w205, osiagi ma prawie identyczne jak c220d. Sam mialem podobne obawy i zaluje, ze dokladniej nie zrobilem researchu. Lej mu dobre paliwo i daj sie schlodzic turbinom te kilkanascie sekund przed zgaszeniem silnika i bedzie jezdzil :)
  • 0
@Kompr3s: właśnie piano black :D ogólnie to wykończenie bardzo mi się podoba, tylko widze ze te materiały pewnie są okrutnie podatne na rysy. Konsola jest w niezłym stanie, zastanawiam się poważnie czy tego nie ofoliować żeby została taka na dłużej
@0202122: jak z jakością wykonania wnętrza? Jestem przerażony wykonaniem W205, może W213 jest pod tym względem lepsza. Zawodowo naprawiam mercedesy i widzę, że na przestrzeni ostatnich lat jakość dramatycznie spadła. Taka W205 ma materiały jakości peugeota.
  • 1
@Tammulec: pewnie jest podobnie jak w w205- te samochody to jednak ta sama generacja, wiec jesli były w mercu jakieś oszczednosci, to pewnie dotknęły kazdego modelu. Wczesniejszy mercedes jakiego miałem to w202 i to prawie 10 lat temu, wiec ciężko się odnieść do w213. Z pewnością jest lepiej niż w oplu- tu mam najlepsze porównanie, ale całkiem możliwe ze w w211/ w212 materiały były z wyższej polki.
@0202122: Nigdy Mercem nie jeździłem, ale faktycznie czuć różnicę pod względem komfortu w tych wozach?

Pytam zupełnie serio, niech sluzy(ʘʘ)

Zdaj relacje kiedy na autostradzie się robi głośno :D
@0202122: mialem do wyboru c i e. E jest jednak wygodniejsza, ale balem sie o gabaryt i osiagi. Teraz wiem, ze niepotrzebnie. Nie mialem problemow z samym silnikiem (autko mam prawie rok i do zeszlego tygodnia tylko lalem i jezdzilem), ale padly mi wlasnie czujniki nox i z wymiana wychodzi na polskie 4k. Raz juz padl i w ramach gwarancji zrobili, na szczescie MB UK zwroci mi ten koszt wlasnie w
  • 1
@jmuhha: dotychczas miałem Insignie. Przesiadłem się do niej z Vectry C i czułem naprawdę ogromna roznice pod względem komfortu. W Insignii dalo się komfortowo podróżować z prędkością ok. 160km/h, ale fakt- było glosno. Nie przez silnik, a ogolnie przez opory wiatru itp- no po prostu był szum.

W mercu przy 160km/h jest dużo ciszej. Przy przyspieszaniu słychać silnik, ale gdy jedziemy ze stała prędkością jest prawie niesłyszalny. Ciezko powiedzieć kiedy robi
  • 0
@makijazystkaKaczynskiego: Czujniki nox to chyba problem wszystkich nowych dieseli. W Oplu tez je wymieniałem- najpierw padł jeden, a po kilku tygodniach drugi. Koszt- ok. 2000zl sztuka, bo niestety na rynku nie ma póki co dobrych jakościowo zamienników