Wpis z mikrobloga

bawił się ktoś może lenovo vantage?
próbuję ogarnąć czy mój y540 nie grzeje się za bardzo.
kiedy ustawię wiatraki na "cichy" to jest nieźle, gram sobie teraz w gta iv i temperatury cpu są w okolicy 60-65 stopni.
kiedy przełączam na równowagę od razu skaczą do 80...
nie za dużo coś?
na trybie wydajnym to już w ogóle do 90 dobija, chwilami łapiąc 95... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
laptop ma tydzień i stoi na podkladce spc glacier
#laptopy #y540 #lenovo
  • 20
@psxx: w tych laptopach podobno obowiązkową rzeczą jest undervolting, widziałem też, że ludzie w nowym laptopie od razu robią repasting czymś porządnym żeby zbić temperatury
@Harmideron: podkładkę mam po to żeby sobie stał wyżej ;) a gram okazjonalnie, nie będę trzymał kilku maszyn do tego

@Catmmando: spoko, sądziłem że to może u mnie jest coś nie tak. w full hd w gta iv spadły mi klatki z 100-110 do 90-100 po przestawieniu na ten cichy tryb, więc tragedii nie ma. spróbuję wrzucić mu coś mocniejszego, wieśka albo gta o kombojach i zobaczymy co wtedy będzie
@psxx: zrobiłem undervolting w Intel(R) Extreme Tuning Utility. Obniżyłem napięcie na rdzeniu o 0.150V. Lenovo zachęcało mnie do wysyłki z tytułu gwarancji. W niedalekiej przyszłości zmienię pastę. U mnie 97-98 stopni.
@psxx: jaką masz matrycę? 60hz czy 144hz? jeżeli tę niższą, to warto zablokować FPSy na 60 np. RTSS albo czymś innym, GPU będzie miał trochę wytchnienia a ty różnicy i tak nie zobaczysz (chyba, że w temperaturach)
@palomin_o na trybie cichym stałe 60fps na ultra w full hd, w powtórkach jest 30fps również stałe. ustawiłem w opcjach ustawienie "max 60fps" :) temp gpu 50°C, cpu 60-65°C ( ͡° ͜ʖ ͡°)
może niepotrzebnie go męczysz do 90°C ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@psxx: @palomin_o: Wyrzućcie ten śmieszny program XTU i zainstalujcie ThrottleStop. Do tego undervolting na core i cache, do tego zrzućcie częstotliwości - mój procek to i7 9750H(w moim przypadku do 3.5GHz, różnicy w klatkach nie ma a temperatura procesora nie ma więcej jak 75 stopni XD). Sprawdzane w RDR2, BFV, Mafia II Edycja Ostateczna(laptopa w ogóle nie słychać), Kingdome Come Deliverance(spadki w miastach jak były tak i są po undervoltingu
co ciekawe, odpaliłem "dziadka" cod mw2 i tam lata między 3 a 3.5 ghz, chwilami łapiąc 3.7-3.8, temperatury stabilnie jak w gta. więc może @palomin_o obczaj sobie to, wygląda na to że to jest rozwiązanie typu zrobić a się nie narobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
muszę sobie ogarnąć właśnie jakieś rdr2 albo chociaż bf5 żeby mu bardziej w czajnik dać i zobaczyć jak będzie sobie dawać radę
psxx - co ciekawe, odpaliłem "dziadka" cod mw2 i tam lata między 3 a 3.5 ghz, chwilam...

źródło: comment_1591707194njQjbe7LvzwIydn081AUEC.jpg

Pobierz