Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Heł Łykop
Czy ktos wie ile zarabia sie w szwajcaria na zbiorach?
Bo tak sobie patrze na numbeo to tam podają, że zarobki w Swiss są srednio 6-7x wyższe NETTO ( na rekę) niż w Polsce
Zarobić 2 k pln na rekę na zbiorach w Polsce to przecież żadne halo.... wiec tam powinno wyjsc 12 tys

Czytam oferty przez biuro pracy i dają3300 brutto co daje 2800 netto co daje ok 11 tys pln netto. Z tym, że biuro charguje 990 chf za wyzywienie i zakwaterowanie ( jak rozumiem zarabia tylko na tym? ) więc zostaje na rękę zaledwie 1700-1900 jak zresztą sami pisza.. 6500-7600 na rękę to tak niezbyt ciekawie bym powiedział w Swiss choć bohatersko piszą, że za nadgodziny dodają siano.

http://www.poloniusz.pl/o1-29dckm/

Da się to jakoś ogarnąć, żeby być mniej wydymanym przez pośrednika? Tym bardziej, że pośrednik transportu też nie organizuje...

Jeszcze raz teraz z tagami #praca #szwajcaria #zbiory

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee19b95728c34cfab07ed4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[================........................] 39% (92zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 13
ObitaKaczka: To nie pośrednik zabiera te 990 chf. W Szwajcarii są takie przepisy dotyczące rolnictwa, ze pracodawca (czyli rolnik u którego pracujesz, a nie biuro pośrednictwa) ma prawo odciągnąć ci z pensji właśnie 990 chf za wyżywienie i zakwaterowanie. I tak jest prawie u każdego rolnika, nawet jak byś znalazł pracę bez pośrednika.

Zaakceptował: Precypitat

6-7x wyższe NETTO ( na rekę) niż w Polsce


@AnonimoweMirkoWyznania: Dość duży ten współczynnik... Patrząc na brutto powiedziałbym że to jest raczej 4x. A netto - sprawdziłem szybko na kalkulatorze że w Polsce przy przeliczeniu z brutto na netto kwota spada o około 29%, w Szwajcarii w moim konkretnie przypadku to jest 21%, więc netto wyszło by może 5x max.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qrcok: Akurat stwierdzenie "jadę do Niemca do roboty" jest poprawne - oczywiście mowa wtedy o osobie, do której się jedzie, nie kraju. To stwierdzenie mocno potoczne, ale nie niepoprawne.
Za to celowe używanie obcych słów, których się nie zna, nie ma absolutnie żadnego sensu i nie wiem po co ktokolwiek to robi.
@ms93: no ale w "Czy ktos wie ile zarabia sie w szwajcaria na zbiorach?" też trudno mówić o nie popełnianiu błędów w mowie ojczystej i prędzej na to zwróciłbym uwagę. Moim zdaniem ludzie mylą znaczenie słowa Suisse z pisownią Swiss. A tak bardziej w temacie to z jednej strony bardziej doceniam za szukanie rozwiązań dla siebie poprzez pracę, ale z drugiej trochę dostrzegam naiwność. Owszem, można coś przywieźć, ale nie liczyłbym
WygadanaFranca: @99881122
Nie tylko rolnictwo ma uregulowaną stawkę minimalną. Rzekłbym ze większość branż ma takową zapisaną albo w zbiorowym układzie pracy, albo w tzw typowym kontrakcie pracy.
Ale fakt, ze jedynie w rolnictwie pracodawca ma prawo odciągnąć ci od pensji za wyżywienie i zakwaterowanie.

Zaakceptował: sokytsinolop

OP: @ms93 idz byc fajny gdzie indziej z tym spamo filozofowaniem
@4833478
Na numbeo wrzucone sa dane z urzedow statystycznych i tak wychodzi, ok 6x a przy obecnym kursie nawet blisko 7x więcej. W Polsce obcina się 29% ale dużo brutto to już 40%
w swiss w kalkulatorze podliczyłem i przy 3300 zabierają 15% stąd napisałem o 2800 na rekę. To już policzone. Kwota wolna robi swoje widocznie
Ogólnie zasada jest
@AnonimoweMirkoWyznania w CH jest po prostu drogo, wiec poeniadze maja tutaj inna wartosc. 1000chf za mieszkanie i wyzywienie to nie tak drogo w porownaniu do cen mieszkan i jedzenia. Czy warto przyjechac do CH na zbiory? Tego nie wiem, nikogo takiego nie znam. Mysle ze tak jak w kazdym kraju trzeba sie orobic przy zbiorach i po przeliczeniu na PLN byc zadowolonym. Kierowca ciezarowki czy wozka widlowego zarobi 5-6kCHF na miesiac wiec