Wpis z mikrobloga

@qwertty321: Nie ma czegoś takiego jak "mięso roślinne" czy "burger roślinny"( ͡° ͜ʖ ͡°)

definicja PWN

mięso,
wszystkie przeznaczone do spożycia części umięśnienia szkieletu (mięśnie) zwierząt rzeźnych, dziczyzny i drobiu wraz z przyległymi tkankami, tj. tkanką łączną właściwą (łącznie z tłuszczową), tkanką chrzęstną, kostną, tkanką nerwową, naczyniami krwionośnymi i pozostałością krwi.w tym podroby
@Soothsayer: akurat ja za mięsem już nie przepadam i dlatego prawie nie jem oprócz czasem ryb ale byłem ciekaw jak takie coś smakuje, pewnie włączyłbym na dłużej do diety ale ostatecznie ma #!$%@? makro w porównaniu do typowego mięsa
@qwertty321: podobno dzieki jedzeniu miesa wyewoluowal ludzki mozg. Ja nie mam problemu z zabijaniem zwierzat. Gdybym zostal sam w lesie, wilki bez watpienia by mnie rozszarpaly i zjadly. Wygrywa silniejszy i nie mam zamiaru biczowac sie za to, ze jako gatunek ludzki zdominowalismy planete. Popieram postulat zeby nie zabijac wiecej zwierzat niz potrzeba, potepiam zabijanie zwierzat w sposob niehumanitarny, potepiam fermy i chow klatkowy, potepiam faszerowanie zwierzat hormonami - nad tym
@MxS89: nie pisze tylko jest napisane (ale faktycznie nie jest)

@blizzarder: głównie kwestia tego że u mnie w domu mięso to głównie kotlety i ogólnie smażona forma a mi to nie smakuje, tzn nie jem od jakiegoś czasu i już sam nie wiem, po prostu nie wyobrażam sobie znowu jeść mięsa na chwilę obecną ale to może się kiedyś zmienić i jeśli tak to nie będę ze sobą walczył w
@qwertty321: smazone mieso w lecie potrafi siedziec na zoladku. Tez czesto siegam po cos innego np. ryz z truskawkami, ryby, pierogi, pyzy. Ja w sumie lubie tylko chude mieso - kurczak i czasami schab. Po karkowkach i innych wynalazkach zle sie czuje, a i tak mi nie smakuja. Ale wszystkie moje ulubione potrawy zawieraja mieso, wiec nie uciagnalbym dlugo jako jarosz.