Wpis z mikrobloga

Mirki #programista15k, jakie macie monitory w domu do pracy przy kompie?

Ja siedzę aktualnie na jakimś siedmioletnim Samsungu 24" (bez regulowanej podstawy) + laptop, ale zastanawiam się nad przesiadką na coś większego. Czy np. super panoramiczne (większe niż 16:9) lub zakrzywione ekrany spisują się u Was? Czy też lepiej pójść w klasykę i mieć zestaw 2x24"?
#programowanie
  • 9
@fistasheq: AOC Aegon 27 cali 2k 144hz i Dell 27 cali FHD. Oba na ramionach żeby były wyżej niż fabrycznie. Miałem della zmieniać na 2k ale chyba mi przeszło.

Ultrapanoramy próbowałem i mi nie podeszła. Na 1 monitorze albo na 24 cali już bym nie dał rady pracować. Jak muszę na laptopie 14 cali coś zakodować na szybko to jest to zwykle frustrujące.
@Strus: Czasami zastanawiam się nad MacBookiem 13" ale mam pewne obawy co do komfortu dłuższej pracy nad tak małym ekranem. Zastanawiające jest to co piszesz nt braku różnicy w wydajności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iwannagethigh: Pracowałem ponad rok na służbowym Macbooku. Jednym słowem masakra. Ergonomia nie istnieje. Poza małym ekranem, nad którym trzeba się garbić, jest jeszcze problem wąskiej klawiatury, przez którą możesz się nabawić protrakcji barków i łopatek (a nie wiem ile kosztuje odrębna klawiatura od maca, pewnie w #!$%@?, a mi nie chcieli dać XD).

Macbooki to są fajne kompy dla bananowej młodzieży do szpanowania w knajpie albo na uczelni, bo są idealne