Wpis z mikrobloga

@rrobot: Wydaje mi się, że nie dałoby się tego wprowadzić przez luki prawne oraz możliwość manipulacji. O wiele lepszym rozwiązaniem jest pozostawić możliwość glosowania każdemu Polakowi, niezależnie od jego sytuacji zawodowej oraz finansowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rrobot: wiem ze bait, ale w uk po 5 latach nie masz jeszcze mozliwosci ubiegania sie o obywatelstwo, a po 6ciu plus czas na rozpatrzenie aplikacji co zajmuje ponad 6 miesiecy. Do tego poki nie ma sie obywatelstwa nie mozna glosowac w wyborach parlamentarnych tutaj
  • Odpowiedz
@rrobot:

Ludzie przebywający na emigracji nie powinni mieć prawa głosu,


Mysle ze sa grupy ktore duzo bardziej zasluguja na pozbawienie prawa glosu. Na przyklad wiezniowie. Skoro sa pozbawieni tak podstawowego prawa jak mozliwosc przemieszczania sie to dlaczego maja prawo glosu? Tez jaki jest moralny i logiczny powod zeby ktos kto zlamal prawo i nie dosc ze nie placi podatkow to jeszcze zyje z podatkow innych, mial prawo glosu?
Kolejna grupa sa
  • Odpowiedz
@rrobot Co do prawa głosu, ciężko powiedzieć, niektórzy do końca tęsknią, poświęcają swoją uwagę i analizują wydarzenia chcąc wrócić, dlaczego nie mieliby prawa głosować. Wydaje mi się że każdy kto wraca do kraju z emigracji sporo do niego wnosi, nic innego nie pozwala spojrzeć na ojczyznę z innej perspektywy jak ja po prostu opuścić. Ale ogólnie, zgodzę się z tym pod warunkiem, że wyznacznikiem nie byłoby płacenie podatku (zbyt szerokie określenie) a
  • Odpowiedz
@rrobot: Z tym obywatelstwem pojechałeś. A jak ludzie wyjeżdżali w 2005, bo byli głodni... W Polsce bezrobocie było na poziomie 20 do 25 procent. To też im zabrać ? Niektorzy Polacy mieszkający w UK wydają na Polskę wiecej niż jej mieszkańcy. Wakacje, mieszkania itp. Ale jak już ktos wspomnial na szczęście ludzie tacy jak Ty nic nie zmienią
  • Odpowiedz
@rrobot: mam lepszy pomysł. Wszyscy którzy płacą mniej podatków niż pobierają zasiłków z kasy państwa (powiedzmy przez dłużej niz rok) też nie powinni mieć prawa głosu. W końcu, sa pasożytami żerującymi na innych, i przy aktualnych rządach jakoby głosują w swojej sprawie (tak jakby złodzieje głosowali czy karać kradzieże).
  • Odpowiedz