Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Lubicie włoską kuchnię? Ja bardzo, tak samo jak Grecką. W związku z tym, że u mnie prawie 30 stopni i nie chciało mi się stać przy garach to zrobiłem mega szybki obiad czyli spaghetti aglio e olio peperoncino. Idealnie i proste danie na upały :)

Łapcie przepis Mirki i Mirabelki dla 2-3 osób, który ogarnięcie w max 15 minut.
- pół opakowania makaronu spaghetti (polecam Riscossa, jest wg mnie najlepszy)
- papryczka chilli
- 4-5 ząbków czosnku
- świeża posiekana pietruszka (ja użyłem mrożonej bo mam spory zapas)
- dobra oliwa (u mnie domowa przywieziona na Grecji)
- trochę masła (2 łyżki)
- tarty parmezan (jakieś 2-3 łyżki)
- sól i pieprz

Gotujemy makaron (9-10 minut żeby byl aldente). Jak się gotuje to siekamy w plasterki czosnek oraz chili (cała z pestkami). Siekamy pietruszkę. Na ZIMNĄ patelnie wlewamy oliwę i wrzucamy chilli oraz czosnek (oliwa i patelnia muszą być zimne, żeby czosnek i chilli lepiej oddały aromat nie przypalając się) i ustawiamy średni ogień dodając także masło. Jak czosnek się zarumieni to wrzucamy makaron prosto z wody i wszystko mieszamy na patelni. Dolewamy łyżkę (ta do nalewania zupy) wody z makaronu, posypujemy parmezanem i pietruszką. Doprawiamy solą i pieprzem dokładnie mieszając. Wykładamy na talerze i dekorujemy parmezanem, pietruszka i ewentualnie płatkami chilli.
Smacznego ;)

#gotujzwykopem #kuchnia #gotowanie #jedzenie
qualin - Lubicie włoską kuchnię? Ja bardzo, tak samo jak Grecką. W związku z tym, że ...

źródło: comment_15930931144zc6yjpFfSovZGPFMtO3Ii.jpg

Pobierz
  • 8